Ana Sayfa Pratik Bilgiler 2.El Araç Almanın Püf Noktaları

2.El Araç Almanın Püf Noktaları

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde ikinci el araç piyasası hızlanmış durumda. İkinci el araç alırken nelere dikkat etmeliyiz yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Fiyat Performans

Marka model belirledikten sonra alacağınız aracın sıfır fiyatına mutlaka bakın.(Bazen aradaki fark sıfır almaya yönlendiriyor)

Donanım olarak neler sizler için olmazsa olmaz bunları belirleyin.Almak istediğiniz aracı buldunuz işte tamda bu noktada macera başlıyor. Bu işin ticari boyutuyla ilgilenen bir çok kişi var bu yüzden macera diye adlandırdık.

Değişen Boya Durumu

Ekspertizler bu noktada yardımınıza yetişecek en güvenilir kurumlardır.Parça değişikliğinin sebebi oldukça önemlidir.Satıcı bunu doğru bir şekilde paylaşmasa da ekspertizlerden aracın aldığı darbeyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

3 Yaş Üstü Araç Alırken

Öncelikle km doğru mu?

Malumunuz sıfır aldığımız aracı 3 sene muayeneye götürmüyoruz.Peki 3 sene sonunda muayeneye giren araç orjinal km’si ile mi gidiyor? Bunu denetleyebilen bir kurum maalesef yok. Bu konuda yapabileceğiniz tek şey aracın döşemelerinden, direksiyonundan ne kadar kullanıldığını anlayabilmektir. Bunu tanıdık bir tamirci vasıtasıyla da yapabilirsiniz. Diğer bir detay ise araç motor performansı da size ne kadar km yaptığıyla ilgili ipucu verecektir.

Noter İşlemleri ve Satış

Beğendiğiniz araç aradığınız kriterlere uygun almaya karar verdiniz. Satıcı ile gün ver yer kararlaştırdınız. Noter de ödeme işlemini nakit yapacaksanız; işlemi yapan memurun satıcıya ücretinizi aldınız mı? Sorusuna kadar ödeme yapmayın bu sizin için daha güvenli olacaktır. Ödemeyi banka havalesi-eft yolu ile yapacaksanız açıklama kısmına aracın plakası ile birlikte (Örn:34XYZ34 Plakalı Aracın Satışına İlişkin Bedel) yazınız.

Aracınızı güzel günlerde kullanmanız temennisiyle.

Sizde araç alırken yaşadığınız tecrübelerinizi yorum yolu ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz