Ana Sayfa Pratik Bilgiler 2020 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gündür?

2020 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gündür?

Tatiller, insanların günlük yaşantındaki yoğunluktan uzaklaşmaları için imkan sağlamaktadır. Özellik dini ya da resmi tatillerin hafta sonları ile birleşmeleri insanlara uzun süre boş vakit sağladığı için bu zamanı çeşitli tatil bölgelerinde değerlendirmektedirler. 

Öte yandan 2020 yılında tatil günlerine baktığımızda ramazan bayramında da olduğu gibi kurban bayramında da kısa süreli tatiller verildiğini görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda hafta sonlarının da birleşmesiyle 9 günü bulan tatil dönemleri,  bu yıl gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Bu yıl kurban bayramının başlangıç tarihi 31 temmuzdur. Arife gününün Perşembe gününe denk gelmesiyle birlikte tatilin 5 gün olarak Perşembe, Cuma, cumartesi, Pazar ve pazartesi günleri gerçekleşmesi bekleniyor. 

5 günlük tatilde nerede vakit geçirmek isteyeceğini bilemeyenler için Türkiye’de tatile çıkabileceğiniz yerleri sizler için derledik. 

Kurban Bayramında Nerede Gidilir?

  • Fethiye

Fethiye, dolu dolu bir tatil dönemi geçirmek isteyenlerin keşfetmesi gereken ilk noktaların başında geliyor. Güzel sahilleri başta olmak üzere birçok sebep ile turistlere kucak açmaktadır. Denizin bitti noktada yeşilliğin başlaması doğa ile iç içe bir yaşam sunmaktadır.  Eşsiz manzaralara sahiplik yapan Kelebekler Vadisi, Fethiye’yi ziyaret edenlerin görmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Fethiye’nin adını duyanların hemen hatırlayacakları bir diğer bölge ise Ölü Deniz’dir. Denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir. 

  • Bodrum 

Türkiye’nin yaz turizmi için en çok tercih edilen yerlerdir biri Bodrum’dur.  Kurban bayramının da temmuz sonuna denk gelmesiyle birlikte bu 5 günlük tatilinizi Bodrum’da değerlendirebilirsiniz. Kavuşmak istediğiniz deniz sefasına kavuşabilmenin yanı sıra hareketli gece hayatı ve gezip görebileceğiniz çeşitli yerler ile tatilinizi Bodrum ile taçlandırabilirsiniz. 

  • Ağva

5 günlük tatilinizi yolda geçirmek istemiyor ya da İstanbul’da geçirmek istiyorsanız Ağva size uygun bir tercih olabilir. İstanbul’a 100 km yakınlıkta olmasıyla avantaj sağlayan Ağva doğal güzelliği ile insanları büyülemektedir. Koyları, kumsalları ve yemyeşil yapısı ile sakin ve huzurlu bir tatil geçirme imkanı bulabilirsiniz.

  • Kerpe

Vaktini yolda geçirmek istemeyenlerin tercihlerinden biri de Kocaeli’nde yer alan Kerpe’dir. Küçük bir liman kasabası olan Kerpe’nin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. En önemli özelliği Karadeniz’in haşin dalgalarını barındırmıyor olmasıdır.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz