Ana Sayfa Pratik Bilgiler 2020 Ramazan Bayramı Kaç Gündür?

2020 Ramazan Bayramı Kaç Gündür?

Gündelik hayatın getirmiş olduğu yorgunluk sebebiyle insanlar her tatil fırsatını değerlendirmek istemektedir. Böylelikle hem iş hayatına ara verme şansı bulur hem de sevdikleriyle daha fazla vakit geçirmiş olur. Ramazan bayramı tatilleri de bu şansı kazanmaya sebep olabilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 günlük tatiller söz konusuydu. 2020 yılındaki bayram tatiline baktığımızda ise Ramazan bayramının ilk gününün pazara denk geldiğini görüyoruz. Dolayısıyla bayram Pazar, pazartesi ve Salı günlerine denk gelmektedir. Bu durum 9 günlük tatilin pek de mümkün olmadığı gösteriyor. Arife gününün cumartesi olmasıyla birlikte bayramı tatil ile değerlendirmek isteyen kişiler 4 gün tatil yapabilme imkanı bulmaktadır. Süre kısa olunca yapılabilecekler de kısıtlanabiliyor. Bu süreyi tatil ile geçirmek isteyenler için birkaç seçeneği bir araya getirdik. 

Ramazan Bayramında Nereye Gidilebilir?

  • Abant Gölü

Malum tatil süresi kısa olunca insanlar yolda vakit kaybetmemek adına yakın ve güzel yerlere gitmek istemektedir. Abant Gölü ile bu imkanı bulabilirsiniz. Ankara ve İstanbul gibi kalabalık şehirlere yakın olmasıyla birlikte birçok insana ev sahipliği yapmaktadır. Güzel manzaraları, bolca yeşil barındıran doğası ile huzurlu bir tatil imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca fayton gezileri yaparak gölün manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bisiklet kiralama gibi birçok imkan sayesinde daha güzel vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz.

  • Adalar

İstanbul’un gözde mekanlarından biri olan adalar, İstanbul’un yoğun hayatı ve trafiği gibi sorunları barındırmamaktadır. Yabancı turistlerin oldukça ilgisini gören adalar, İstanbul’dan uzaklaşmadan tatil yapmanıza imkan vermektedir.  Doğa güzelliği ile çeşitli yerlerde piknik yapabilirken aynı zamanda birçok müzeyi de gezme imkanı bulabilirsiniz.

  • Cumalıkızlık Köyü, Bursa

Uludağ’da yer alan köy, birçok turisti çekmektedir. Özellikle eski yapısına sadık kalınarak titizlikle restore edilmiş olan yapılar sebebiyle oldukça ilgi çekici hale gelmektedir. 

  • Çınarcık, Yalova

İstanbul çevresindeki şehirlerden biri olan Yalova birçok açıdan tatilinizi değerlendirmek isteyeceğiniz şehirlerden biri. Yalova’nın öne çıkan yerlerinden biri olan Çınarcık tatilinizde yapmak isteyebileceğiniz her faaliyeti gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Oraya gittiğinizde meşhur Çınarcık dondurmasının tadına bakmanızı öneririz.

  • Edirne

Özellikle Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan şehirlerden biri olmasıyla dikkat çeken Edirne, her sokağında sizi bir tarihi geziye çıkartacaktır. Selimiye Camiisinden Ali Paşa Çarşısına kadar görmeniz gereken birçok yeri görmeniz gerekmektedir. Meriç Nehri kıyısında yapacağınız yürüyüşler tatilinizin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz