Ana Sayfa Genel 2020 Yılında Hangi Kitaplar Çıktı

2020 Yılında Hangi Kitaplar Çıktı

Corona virüs salgını sebebi ile evlerimize kapandığımız bu dönemde vakit geçirmenin en eğlenceli yollarından biri de kitap okumak. Sürekli aynı türde kitap okumaktan sıkılmış ve yeni çıkan kitapları değerlendirmek isteyen vatandaşlarımız için 2020 yılında çıkmış olan kitapları araştırıp bir araya getirdik. Bu konu da bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  1. Kötü Kalp – Aslı Tohumcu

Yok Bana Sensiz Hayat, Taş Uykusu gibi birçok kitabı ile karşılaştığımız Aslı Tohumcu, 2020 yılının ocak ayında Kötü Kalp isimli kitabını sevenleri ile kavuşturdu. Yazar kitabında adaletin sağlayamadığı düzeni kendi sağlamak isteyen intikam dolu bir hikayeyi ele almaktadır. Bu sayede okuyucular kendilerinden bir parçayı kitapta mutlaka görebilecektir. 

  1. Kötü Adamın On Günü – Mehmet Eroğlu

Daha önce İyi Adamın On Günü, Mermer Köşk, Zamanın Manzarası gibi çeşitli kitaplarına kitaplığımızda yer verdiğimiz yazar, 2020 yılında sevenlerine Kötü Adamın On Günü romanı ile sesini duyurmuştur. Yaşadıklarından sonra kötü bir adam olmaya karar veren karakterin 10 gün bir cinayetin peşinde olmasını konu almaktadır. Roman iyilik ile kötülüğün iç içe olduğuna değinmektedir. 

  1. Oyuncu: Yeşilçam Yıldız Sisteminde Bir Anti-Yıldız: Adile Naşit – Sibel Öz

Herkesin sevgi ve saygı ile andığı, gülümseyerek anımsadığı Adile Naşit’in hayatına değinilen kitap 2020 yılında çıkan kitaplar arasında yer almaktadır. Klasikleşmiş güzelliği abidesi Yeşilçam oyuncularının dışında kalan, asla oyuncu olamayacağı söylenen Adile Naşit’in bir başarı öyküsünü anlatmaktadır. 

  1. Yüz Yüze – Arda Erel 

Yazarın daha önceki psikolojik romanı olan Sarsıntı’nın devam niteliğindeki Yüz Yüze kitabı 2020 yılında çıkan kitaplar arasında yer almaktadır. Okuyucu kitabın içinde birçok konu ile yüzleşmektedir. Ailedeki iktidar yapıdan ötekileştirilenlere kadar birçok konu ele alınmaktadır. 

  1. Sağım Solum Önüm Arkam – Yeşim Erdem 

Roman, yakın geçmişimizde yaşadığımız sağ sol çatışmalarını ele almaktadır. Egenin küçük bir kasabasında yaşayan dört kız kardeşin hikayesinde çeşitli konular ile karşılaşabilirsiniz. Roman sadece geçmiş zamanları ele almakla kalmayıp karakterlerin günümüz hayatlarına değinmektedir. Yaşamlarında gerçekleşen değişimleri gözler önüne sermektedir. 

  1. Çarşamba Çikolataları – Aslı Kocaeli 

2020 yılında yayınlanan kitaplardan en dikkat çekici olanlardan biri de Aslı Kocaeli’nin Çarşamba Çikolataları kitabı. Bu romanda çeşitli duyguları bir arada yaşama fırsatı bulacaksanız. Kitabın baş karakteri Aslı ile gözyaşlarınıza boğulabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz