Ana Sayfa Finans Acil 10000 TL Krediyi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Acil 10000 TL Krediyi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Birçok kredisi sitesinde kredi çekme ile ilgili bilgiler ve kredi faiz oranları güncel değildir. Bu yazımızda ise 2019 yılına ait 10.000 TL kredi için ödeyeceğiniz faiz oranları ve toplam maliyet verilmiştir.

Ülkemizde faaliyet gösteren banka kuruluşları 10.000 TL’ye kadar olan krediyi ihtiyaç kredisi olarak sınıflandırmaktadır. Bu kredilerde uygulanan faiz oranları da düşüktür. Maksimum vade ise 36 aya kadar yapılmaktadır.

Anında Kredi Başvurusu

Bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce ilgili bankada vadesiz hesabınız bulunması zorunludur. Bir bankada kredi kartına sahipseniz ve vadesiz hesabınız bulunmuyor ise kredi başvurusunu mobil uygulamadan da İnternet bankacılığından da yapamazsınız. Bu sebeple vadesiz hesabınızın bulunduğu bankaları tercih etmeli yada aşağıda yazdığımız bankalardan vadesiz hesap açtırmalısınız.

Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İnternet bankacılığı veya mobil uygulamadan yapılmayan kredi başvuruları şubeden değerlendirildiği için çeşitli evrak talepleri bulunmaktadır. İlk defa krediye başvuruyorsanız;

  • Gelir Belgesi – Maaş Bordrosu
  • İkametgah Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı

gibi evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu evraklarla bankaya giderek direkt olarak kredi çekebilirsiniz. Bankalardan kredi alabilmek için net bir gelire sahip olmanız ve bu gelirin yarısı kadar olan tutar üzerine kredi bulunmaması gerekmektedir. Örneğin, 2.000 TL gelire sahipseniz 10.000 TL kredi çekebilirsiniz fakat hali hazırda 5.000 TL tutarında bir krediye sahipseniz yeni krediyi alabilmek için kefil gerekebilir.

10.000 TL Kredinin Maliyeti ve Geri Ödemesi

Daha önce kredi başvuru yapmadıysanız ve maaşınızı aldığınız bankaya başvuru yapmıyorsanız kredi faiz oranları ortalama %2,5’dir. Eğer maaşı çektiğiniz bankaya kredi başvurusu yaparsanız bu faiz oranı daha da aşağıya inecektir. Yine bankaların belirli zamanlarda yaptığı kampanyalarla da bu faiz oranı aşağıya inecektir.

10.000 TL krediyi 24 ay vadeli çekerseniz geri ödeyeceğiniz tutar en düşük 15.500 TL olacaktır. Bu da aylık taksit olarak 430 TL’ye tekabül etmektedir.

10.000 TL krediyi 12 ay vadeli çekmeniz durumunda ise geri ödeme tutarı 11.850 TL olacaktır. Aylık taksit tutarı ise 982 TL’ye tekabül etmektedir.

İki kredi de en uygun faiz oranı QNB Finansbank’dadır. Eğer bu banka ile daha önce bir kredi geçmişi veya maaş geçmişiniz bulunuyorsa daha avantajlı faiz oranı ile de kredi çekebilirsiniz.

10.000 TL Krediyi En Uygun Faizle Veren Bankalar

QNB Finansbank

Yukarıda da dediğimiz gibi en uygun banka QNB Finansbank’dır. Enpara uygulamasına sahipseniz ve kredi kartı kullanımı yapıyorsanız direkt olarak mobil uygulama üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde evrak talebi olmaz ve bankaya gitmek zorunda kalmazsınız.

ING Bank

İkinci avantajlı banka ise ING Bank’dır. %2.29 faiz oranı ile 12 ay vadeli krediyi 11.930 TL toplam maliyetle çekebilirsiniz.

Burgan Bank

%2.59 faiz oranı ile 12 ay vadeli 10.000 TL kredi talebini bu bankadan da alabilirsiniz. Toplam maliyet ise 12.130 TL olmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz faiz oranları bugüne özeldir. TCMB eğer faiz artış kararı alırsa bu faiz oranları da artacaktır. Toplam maliyet de bankanın müşterisi olmayanlar için geçerlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz