Ana Sayfa Girişimci Affiliate Marketing Hakkında Merak Ettikleriniz

Affiliate Marketing Hakkında Merak Ettikleriniz

Affiliate Marketing, satış ortaklığı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde yeni gelişen alanlardandır ve gelir kaynağıdır. Bir ürüne satış ortağı olarak az veya çok miktarda para kazancı sağlanabilmektedir. İnternetin günümüze her alanda girmesi bireyleri farklı ticaret alanlarına itmiştir. Bu sayede çok ciddi para kazananlar mevcuttur. Özellikle sosyal medya sayesinde kişilerin kazançları da artmıştır.

Affiliate Marketing, ilk olarak 1992 yılında kullanılmaya başlansa da günümüzde binlerce insan tarafından yapılmaktadır. Bu iş Türkiye’de tam olarak 2010 yılında keşfedilmiş ve patlamıştır. Bu sayede hem büyük firmalar ürünlerinin satılması açısından avantajlı olmakta hem de bireyler evden satış yaparak para kazanabilmektedir. Evine ek gelir sağlamak isteyenler ya da bu konuda kendi işlerini yapmak isteyenler bu sisteme yönelmeye başlıyor.

Arama Motoru İle Affiliate Marketing

Arama motoru ile Affiliate Marketing yapılmış oluyor. Bu bağlamda ürün hakkında arama yapanlar sizin sitenize ya da sosyal medya platformunuza ulaşıyor ve ürün hakkında bilgi sahibi oluyor. Tüketicilerin ürün hakkında bilgi sahibi olması ve sizin satış yapabilmeniz için ürün ile ilgili yazıların sitede bulunması gerekir. Bu yazıların ürüne yönelik yazılar, tanıtım, içerik ve yorum kapsamında olması tercih edilmektedir. Buralarda yayınlanacak olan makaleleri siz de yazabilirsiniz ya da makale yazarlığı yapan kişi ve kuruluşlardan alabilirsiniz.

Makaleleri okuyan ve ürünü beğenen kişiler ürünü satın alırsa siz de alınan ürün üzerinden belirli bir ücret kazanıyorsunuz. Sizin siteniz için tıklama sayıları ve içeriklerin okunma sayıları ne kadar fazlaysa arama motorunda ilk sıralarda yer alırsınız ve ürün satışınız çok daha kolay olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz