Ana Sayfa Teknoloji AliExpress Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

AliExpress Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

AliExpress alışveriş sitesinden ülkemizde ve tüm dünyada pek çok kişi her gün alışveriş yapmaktadır. Genel olarak güvenli bir alışveriş sitesi kabul edilen AliExpress alışveriş için ürün satın alırken sitenin müşteriyi koruyan bir satın alma sistemi sunması ile de güven vermektedir.

AliExpress alışveriş sonrasında kargodan teslim aldığınız ürününüzü önce paketli halini ve paketten çıktığı halini de hemen fotoğraflamanız olası bir sorun halinde işinize yarayacak bir kanıt olarak önem taşımaktadır. Gönderilerin ücreti ise ürünün yapısına ve satıcının tercihine göre değişirken genelde ücretsiz kargo fırsatı ile uluslararası bir alışveriş deneyimi de yaşanmaktadır. AliExpress alışveriş yapmak isteyenler için çok kolay bir üyelik profili oluşumu sunarken ilk yapmanız gereken sitede yeni hesap oluşturma ekranına ulaşarak üyeliğinizi tamamlamanızdır. Daha sonra ise site içerisinde gezinirken veya beğendiğiniz bir ürün olduğunda ürünü sepete ekleme işlemi yapmak gereklidir. Satıcıdan satıcıya özel olarak değişen gönderim seçeneklerini de bu ürünlerin profil sayfalarında hızlıca incelemekte işinizi kolaylaştırmaktadır.

AliExpress alışveriş işlemlerine başlayarak sepetinizdeki ürünleri almak istiyorsanız da satın alma ekranına giderek firma, ürün ve sipariş detaylarını detaylı şekilde kontrol ederek satın almayı onaylamanız istenmektedir. Siparişi onaylama ekranının hemen altında ödeme yöntemini seçmenizin ardından bankaların 3D Secure ekranlarına da Confirm & Pay sistemi ile güvenli bir alışveriş yapmanız mümkündür. Aldığınız tüm ürünlerin Çin’den gelme durumu olduğu için kargo takibi yapmanız gerekli olmakla birlikte ürünün gemiye yüklenmesi ile birlikte de size yapılan bilgi güncellenmesi ve ardından da ürünün gümrükten geçerek PTT Kargo’ya teslimatı anlık olarak izlenebilmektedir. Ancak aldığınız ürün gümrükten geçmezse hemen görevliler tarafından aranıyorsunuz ve gerekli olan vergi ücreti de size iletilerek AliExpress alışveriş deneyiminiz her aşamada daha güvenli hale gelmektedir. Bu sorunları en aza indirgemek için ise güncel gümrük ücret sınırını muhakkak öğrenerek kendinizi hazırlamanız gereklidir çünkü aksi takdirde ürününüz ülkemiz gümrüklerinden geri dönerek iade olacaktır ve ürününüzü alamazsınız. Bu noktadan sonra da ücret iadesi vb. işlemler ile uğraşarak zaman kaybetmeniz de olası bir durumdur. AliExpress alışveriş için uluslararası bir platform olarak hem satıcı hem de alıcıları bir araya getiren güvenli, güncel ve geniş bir alışveriş şirketidir. Bu site ile ilgili hem satış öncesi hem de satış sonrası herhangi bir sorun yaşamamak için de bilgilenmek her zaman oldukça avantajlı olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz