Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Ankara ASKİ Su Borcu Sorgulama

Ankara ASKİ Su Borcu Sorgulama

Ülkemizin başkenti ve ikinci en büyük şehri olan Ankara’da da su borcu öğrenmek zor olabiliyor. Ama günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde artık bu çok basit hale geldi. Zira devlet sistemlerinin artık tamamen dijital dünyaya taşınmasıyla beraber vatandaşlar da işlerini kolaylıkla halledebilir oldu. Fatura sorgulama ve kredi kartı ile kolayca ödemeler de bu kolaylıklardan ikisi. Peki ASKİ borcu nasıl sorgulanılır? Aşağıda anlatacağımız yöntem sayesinde hızlıca borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ankara ASKİ Su Borcu Nasıl Sorgulanır?

Tıpkı İstanbul İSKİ’de olduğu gibi ASKİ’de de borc sorgulama ASKİ resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Şayet bir ASKİ abonesi iseniz size özel tanımlanan 8 haneli abonelik numaranız ile ASKİ resmi internet sitesindeki ödeme işlemleri kısmından borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Eğer abonelik numaranız 8 haneden küçük ise başına 0 koymalı ve öyle sorgulama yapmalısınız. Aksi takdirde borcunuzu öğrenemeyebilirsiniz.

Ankara ASKİ Abonelik Numarası Öğrenme

Borcunuzu sorgulamak için ASKİ abonelik numaranıza ihtiyacınız olduğunu söylemiştik. Şayet bu numaranızı bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok çünkü abonelik numarasını öğrenmek artık çok kolay. Zira ASKİ tarafından size gönderilen faturaların üst kısmında yer alan ‘ABONE NO’ adlı bölümde size özel tanınan abone numaranızı öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz