Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Aras Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Aras Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Elektrik dağıtımı geçmişte bizzat devlet tarafından yapılmaktaydı. Fakat farklı nedenlerden dolayı, 2010 sonrasında bu hizmet özelleştirilmeye başlandı. Söz konusu hizmettin özelleştirilmesi genel bazda değil, bölgesel olarak yapıldı. Bu özelleştirmeler sonucunda Doğu Anadolu’daki kentlerin önemli bir bölümüne elektrik dağıtımı Aras Elektrik tarafından yapılmaya başlandı. Şirketin hizmet verdiği abone sayısı 2,2 milyondan daha fazladır.

Aras Elektrik Dağıtım, daha kaliteli hizmet vermek için sürekli olarak çalışmaktadır. Özellikle bölgedeki hava şartlarının kış aylarında zorlaşması, zaman zaman elektrik kesintilerinin meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu kesintilere şirket, hızlı bir şekilde müdahale etmekte ve insanların elektrikten tekrar yararlanmaya başlamasını sağlamaktadır.

Aras Elektrik Dağıtım İhbar Hattı

Elektrik dağıtımı, sabit hatlar üzerinden yapılır. Bölgede yer alan hidroelektrik ve termik santraller üzerinden elde edilen elektrik, dağıtım hatları ile kentlere gönderilir. Şirket Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Iğdır ve Kars’a hizmet vermektedir. Bu kentlerde meydana gelen arızalar için genel merkeze ulaşmak isteyen kişiler Aras Elektrik Dağıtım ihbar hattı olan numaraları kullanabilir:

  • Telefon: 0 850 200 50 51
  • Faks: +90 (442) 242 27 80
  • E-mail: info@arasepas.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz