Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Avea Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır?

Avea Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır?

Avea aboneliğini iptal etmek için Türk Telekom ofislerine ya da mağazalarına şahsen başvuru yapmanız ya da ilgili numaraya faks çekmeniz gerekir.  Faks ile abonelik iptali yapacaksanız abonelik bilgilerinizin bulunduğu sizin tarafınızdan imzalanmış bir dilekçeyi ve resmi kimlik belgenizin bir kopyasını göndermeniz gerekir. Talep ettiğiniz işlemin zamanında sorunsuz olarak yapılmasını istiyorsanız güncel iletişim bilgilerinizi doğru olarak sunmanız gerekiyor. Bu bilgilerin hepsini dilekçenizde sunabilirsiniz. Böylece Avea abonelik kapatma işlemlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz.

Talebiniz tam ve eksiksiz olarak yapılması için Avea şirketi sizinle iletişime geçer. Bu yüzden iletişim bilgileri doğru ve güncel olmalıdır. Abonelik iptali sadece aboneler ya da vekalet ile yetkilendirdiği kişiler tarafından yapılır. Yazılı talep Avea şirketine ulaştığından itibaren 7 gün içinde iptal işlemi gerçekleşir. Abonelik iptalinden sonra mülkiyeti şirkete ait olan cihaz, donanım, modem, kart ve benzeri ekipmanların iade edilmesi gerekir. Bununla birlikte aboneliğinize ait son faturanın takip edilerek ödenmesi gerekiyor.  

Hat sahibi vefat ettiyse bu aboneliklerin iptali için abonelik sahibinin varisi ya da başvuruda bulunan yakını iptal işlemini yapmalıdır. İptal işlemi sırasında vefat eden kişiye ait Nüfus Müdürlüğünden alınacak TUİK Ölüm Belgesi, Defin Belgesi,  Veraset ilanı,  abonenin ölümünü gösteren sağlık kuruluşlarınca verilmiş yazı, tutanak veya raporlar,  abonenin ölümünü gösteren Trafik kazalarıyla ilgili raporlar, abonenin ölümünü gösteren mahkeme kararları belgelerinden biri başvuran kişinin yanında bulunmalıdır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz