Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Ayedaş Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Ayedaş Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Türkiye’nin en büyük kenti olan İstanbul, iki yakadan oluşmaktadır. Anadolu yakası bunlardan birisi olup, elektrik tüketiminin çok yoğun olduğu bir bölgedir. Elektrik dağıtımı burada daha önce devlet tarafından yapılırken, yapılan özelleştirme sonucunda özel sektöre geçmiştir. 2012 yılından itibaren İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. yani Ayedaş tarafından bu hizmet yerine getirilmektedir. Kentin bu bölümünün elektrik tüketimi, tüm ülkedeki tüketimin yaklaşık %5’lik bölümünü oluşturmaktadır. Bundan dolayı şirketin yerine getirdiği rol çok önemlidir.

Anadolu yakasındaki tüketimin fazla olması, farklı nedenlerden dolayı yaşanan kesintilerin insanları fazlasıyla etkilemesine neden olur. Buna bağlı olarak şirket, insanların mağdur olmaması adına, ilgili ekipleri ile bu tür sorunlara hızlı bir şekilde müdahale etmektedir. Ayedaş Elektrik Dağıtım genel merkez telefonu sayesinde sıradan insanlar da buraya bildirim yapabilmektedir.

Ayedaş Elektrik Dağıtım İhbar Hattı

İstanbul’un Anadolu yakasında meydana gelen elektrik kesintileri için insanların ihbar hattını kullanması gerekiyor. Ayedaş Elektrik Dağıtım ihbar hattı ve diğer bilgiler şu şekildedir:

  • Tel: 186

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz