Ana Sayfa Pratik Bilgiler Başakkart Nedir? Avantajları ve Özellikleri

Başakkart Nedir? Avantajları ve Özellikleri

Ziraat Bankası çiftçilerin hizmet alabileceği en avantajlı bankaların başında gelmektedir. Devletin bankası olan Ziraat Bankası, çiftçiye yer alım kredisi ve mahsul kredisi ve daha birçok farklı kredi türünde hizmet vermektedir. Başakkart’da bu hizmetlerden bir tanesidir. Faizsiz bir kart olan bu kart, ÇKS belgesi olan çiftçilere verilmektedir.

Başakkart, çiftçilerin tarımsal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla fide, tohum, mazot, ilaç, balıkçılık gibi alanlarda hizmet veren bir uygulamadır.

Başakkart Özellikleri

En önemli avantajının başında 5 aya kadar faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Yine bu kartın anlaşmalı olduğu yerlerde çiftçiler mazot, ilaç ve gübre gibi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Fındık, mısır, domates, sera ve daha birçok farklı sektörlerde mahsul çıkaran çiftçiler bu karttan faydalanabilir.

Nakit avans imkanı da olan bu uygulama sayesinde Ziraat ATM’sinden 7/24 faizsiz para çekilebilir. Kartın kullanılması durumunda geri ödemesi de hasat zamanına ayarlanır. Fındıkçılık sektörü için konuşmak gerekirse, çekilen kredi veya kullanılan para Ağustos – Eylül aylarında hasat zamanında ödenmektedir.

Bu kart sayesinde Toprak Mahsülleri Ofisinin desteklemesinden de faydalanabilir. Kısacası çiftçiler için biçilmiş kaftandır. Bankanın şubesine gitmeniz durumunda gerekli evraklarla bu karta sahip olabilirsiniz. Kartın mobil uygulaması ve İnternet Bankacılığı da olduğu için alışverişlerinizi çok daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz