Ana Sayfa Girişimci Başarılı Bir “AffiliateMarketer” Nasıl Olunur?

Başarılı Bir “AffiliateMarketer” Nasıl Olunur?

Affiliate Marketing, başlangıç için çok büyük sermaye gerektirmemesi, ürün stok veya müşteriye gönderme gibi aşamaları gerektirmemesi nedeni ile ideal bir evden yapılacak girişim olarak gözükmektedir. Affiliate Marketing yapmak zor değildir. Ancak herhangi bir ticari girişim gibi iyi bir gelir elde etmek için bilgi, planlama ve disiplin çalışma gerekir.

Bu sistemde başarılı olmak ve girişiminizi güvence altına almak için yapacağınız koşullara dikkat etmek yeterli olacaktır.

Affiliate Marketing De Başarılı Olmak İçin Gereken Başlıca Adımlar

 • İlk aşamada ürünleri veya hizmetleri kaliteli olan bir satış ortağı seçmeniz önemlidir. Affiliate Marketing yapmayı düşündüğünüz ürünleri siz satın alır mısınız? Bu sistemde yalnızca gelire değil kaliteye de odaklanmanız önemlidir.
 • Araştırın. Kafanızdaki soruları netleştirin. Sistemi uygulamak için bilmeniz gereken tüm önemli aşamalara hâkim olun.
 • Bir blog oluşturun. Bloglar pazarlamasını yapacağınız ürünleri tanıtmak için size büyük fırsatlar sunacaktır.
 • Web siteniz veya bloğunuzdaki içerik ile uyuşan satış ortağı ürünler seçmeye dikkat edin. Mesela bisiklet hakkında bir sayfanız varsa makyaj malzemeleri tarzındaki bir satış ortağı uygun olmayacaktır.
 • Satış ortağı olduğunuz ürünleri inceleyin rakipleri ile karşılaştırın gerekirse de eleştirin. Böylece ziyaretçileriniz sizin gerçekçi olduğunuzu düşünecek ve size inanacaklardır.
 • Küçük detaylara dikkat edin. Örneğin; genellikle ziyaretçiler resimler üzerine tıklama eğilimi gösterirler. Resim üzerinden bağlantılar en iyi tıklama oranlarına sahiptir. İçerik içi bağlantılar yerine resim üzerinden tıklayarak ulaşılan bağlantılar verin.
 • Affiliate Marketing kuruluşu ile bağlantınızı açıklayın. Ziyaretçileriniz ile aranızdaki şeffaflığı ve güveni koruyun.
 • Kişileri web sitenize veya bloğunuza yönlendirmek için sadece Seo çalışmalarına ve sosyal medya araçlarına güvenmeyin. Hedef kitlenizin kim olduğunu, nerede bulunacağına, nasıl ulaşılacağını ve sitenize nasıl yönlendireceğini öğrenin. Unutmayın ki pazarlamada her zaman düşük maliyetli veya ücretsiz yollar vardır.
 • E-posta listelerinden yararlanın. E-posta pazarlaması halen başarılı bir pazarlama yöntemidir. E-posta pazarlamasında cazip fırsatlar sunabilir ve kişileri kendi ürün sayfanıza yönlendirebilirsiniz.
 • Google Adsense gibi reklam türlerini kullanılırsanız dengeyi iyi sağlamaya çalışın. Çünkü bazen çok fazla reklama sahip olmak siteyi ziyaret edenler üzerinde olumsuz ve rahatsız edici bir etki yaratabilir.
 • Her girişimde olduğu gibi AffiliateMarketing’de de iyi bir plan ve günlük çalışma çok önemlidir. Disiplinli çalışma sizin başarı performansınızı arttıracaktır.

Yukarıda saydığımız bu maddelere daha birçok madde eklenebilir. Ancak sizin başarınız iş planınızı ne kadar iyi uyguladığınız ile doğru orantılıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz