Ana Sayfa Genel Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptığı 5 Şey

Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptığı 5 Şey

Yatmadan önce yaptığınız son şey bir sonraki gün için modunuzu ve enerji seviyenizi belirlemede önemli bir etkiye sahiptir.

Başarılı insanlar başarılarının akıl ve beden sağlığında başlayıp bittiğinin bilincindedirler. Bu durum tamamen yeterli uyku alımına bağlıdır.

Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptığı 5 Şey

Okurlar

Michael Kerr, yatmadan önce okumaya takvimlerinde pazarlığa açık olamayan bir etkinlik olarak bakan çok sayıda iş lideri tanıdığını söylüyor. Bazı başarılı insanlar gün içerisinde yaşanan yeni gelişmeleri ve haberleri takip etmekte, teknoloji bloglarını taratmakta ya da Reddit ve Twitter hesaplarını bakmakta kullanırken, diğerleri yatmadan önce kurgu romanları ve tarihi felsefeleri okumaktan zevk almaktadır.

Günü Yansıtırlar

Bir çok başarılı insanı gün içinde yaşadıkları ve taktir ettikleri 3 şeyi yansıtmak ya da yazmak için vakit ayırırlar. Bunu yapan insanlar genelde hep motive olurlar.

Meditasyon Yaparlar

Bir çok başarılı insan yatmadan önce 10 dakikasını meditasyon yapmaya ayırır. Meditasyon bir anlamda zihninizi boşaltmanın, vücudunuzu dinlendirmenin en iyi yoludur.

Olumlu Bir Ruh Haliyle Yatarlar

Gününüz ne kadar kötü geçerse geçsin, başarılı insanlar negatif kendi kendine konuşma spiralinin kötümserliğinden kaçınrlar. Çünkü bu durumun sadece kendilerine daha fazla stres yaratacağını bilirler.

Uykularını Planlarlar

Başarılı insanlar genelde her akşam aynı saatte yatağa girerler. Kalktıktan sonra yapacaklarınızı planlamanın, kaç saat uyumanız gerektiğinin belirlenmesinin ve yatağa gireceğiniz zamanı size hatırlatması için alarm kurmayı da dikkate almak gerekir. Yapabileceğiniz en kötü şey geç saatlere kadar kalmak ve sabah ertele tuşuna basmanızdır. İnsanların limitli bir iradesi vardır. Bu iradeyi sabah acı verici 10 dakikalık ertelemelerde uyurken kendimizle tartışmaya neden harcayalım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz