Ana Sayfa Finans Birleştiren Kredi Nedir? Şartları ve Avantajları

Birleştiren Kredi Nedir? Şartları ve Avantajları

Cumhurbaşkanı kısa süre önce borçluların borçlarını yeniden yapılandırması için müjdeyi vermişti. Bu haberi sizlerle paylaşmıştık ve bu yapılandırmadan belirli şartların sağlanması durumunda yararlanılacağını da belirtmiştik. Bu şartlar tam anlamıyla belirlendi ve yeni borç yapılandırma müjdesi ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası, devletinde talimatıyla kredi kart borçlarını ödeyemeyen kişiler için harekete geçti. Kişiler uygun faiz oranları ile Bankadan alabileceği kredi ile mevcut borçlarını kapatabilecek ve sadece Ziraat Bankasına borçlu kalabilecek.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Bu kredi bir ihtiyaç kredisi ve 60 aya kadar vade farkı söz konusu. Faiz oranlarının ise 24 aya kadar olan ödemelerde %1,10’dan 60 aya kadar vade seçeneğinde ise %1,20’den uygulanacağı kesinleşti.

Bu kredi ile birlikte kişiler kredi kartı ve nakit avans gibi borçlarını kapatabilecek.

Başvuru Şartları

Bankadan yapılan açıklamaya göre 31 Aralık 2018 tarihine kadar kredi kartlarını ve nakit avanslarını ödeyemeyen kullanıcılar bu krediden yararlanabilecek. Borçları yasal takibe düşmüş ve kara listede yer alan kullanıcılar ise bu krediden yararlanamıyor. Başvuru aşamasında ilgili borçların ekstrelerini götürmek şartların başında geliyor. Diğer şartlar ise gelir bilgisi (maaş bordrosu), SGK hizmet dökümü ve kefil talebi.

Kişi hali hazırda Ziraat Bankası müşteri ise bu şartlarda esneklik tanınabiliyor.

Birleştiren Kredi Avantajları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok kişi kredi kart borçlarını bankadan çekebileceği kredi ile ödeyebilecek. Kişiler bu kredi ile tüm borçlarını ödeyebileceği gibi 60 aya kadar sunulan vade seçeneği ile de gelirlerinin küçük bir kısmını krediye ödedikleri için oldukça avantajlı bir kredi.

24 Aya kadar olan krediler ile 60 aya kadar vadeli olan krediler arasında ise faiz oranı noktasında fark bulunmaması büyük avantaj. Yine de borç 10.000 TL’nin altında ise, 24 aya kadar olan vade seçeneğinin seçilmesi daha avantajlı.

Kredinin en büyük dezavantajı kara listede olan kişilerin yararlanamaması. Yani borçlar yasal takibe takılmadan önce bu krediye başvurmakta fayda var. Kişiler 2 ay boyunca borçlarını ödemediğinde yasal takibe takılmadıkları için bu kişilerin hızlıca krediye başvurması gerekiyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuruyu yapmak oldukça kolay. Kişi, Ziraat Bankası şubelerine giderek yukarıda saydığımız evrakları teslim etmesi durumunda krediye başvurabilir. Kredinin son tarihi noktasında ise net bir bilgi bulunmasa da hızlı davranmakta fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz