Ana Sayfa Pratik Bilgiler BKM Express Nedir? Nasıl Kullanılır?

BKM Express Nedir? Nasıl Kullanılır?

BKM Express, Bankalar arası Kart Merkezi’nin kısaltmasıdır. İnternet üzerinden yapılan alışverişleri kolaylaştıran bir dijital bankacılık uygulamasıdır. Bu uygulama ile herhangi bir kart bilgisi paylaşmadan güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Güvenmediğiniz tüm sitelerde kullanabileceğiniz bu uygulama ile kredi kartı bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmaz. Böylece kredi kartı hırsızlığı gibi sorunlarla da uğraşmazsınız.

Tüm bankaların ortak bir uygulaması için Türkiye’nin en sorunsuz ve güvenilir sistemlerinin başında gelmektedir.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Tüm bankaların veritabanı uygulamada tanımlı olduğu için sizden tanımlamak istediğiniz kartın tüm bilgileri talep edilmez. Herhangi bir alışverişte ise ilgili site ile BKM arasında işlem gerçekleşmektedir. 3D Secure güvenlik sistemi ile de alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BKM Express Özellikleri;

İnternet Alışverişleri; Bu uygulamanın temel amacı İnternet alışverişlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaktır. Eğer ilgili alışveriş sitesinde BKM Express ödeme seçenekleri içerisinde yer alıyorsa şifre ve tanımlı telefona gelen mesajla kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Para Gönderme – Havale; Uygulama ile herhangi bir bankayı kullanan kişiye para gönderebilirsiniz. Alıcının cep telefon numarasını ve banka adı bilgilerini sisteme girerek dilediğiniz tutarı gönderebilirsiniz. Alıcıda ATM’den şifre ile birlikte parasını çekebilir. Dikkat edilmesi gereken tek şey ATM’lerin para çekme limitleridir.

Uygulamanın Faydaları

En büyük faydası yukarıda da belirttiğimiz gibi hızlı ve güvenilir olmasıdır. Telefondan, bilgisayardan veya herhangi bir cihazdan erişim sağlayarak alışveriş yapabilir ve para gönderebilirsiniz.

En önemli faydalarından bir diğeri ise kampanyalarıdır. Bu uygulama birçok iş yeri ve marka ile ortak kampanya düzenlemektedir. BKM Express’in resmi web adresine girerek Kampanyalar sekmesinden tüm kampanyaları görebilirsiniz. Kamil Koç, Bitaksi, Mavi, İncehesap ve Findeks şuanda ki kampanyalardan bazılarıdır.

Kayıt Aşaması

BKM Express’in resmi web sitesine girmeniz durumunda sitenin sağ üst kısmında Kayıt Ol butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak gelen ekranda kişisel bilgilerinizi ve kullanmak istediğiniz kredi kartı bilgilerini yazarak gelen maili de aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistemde 1’den fazla kredi kartı kullanabilirsiniz. Yine daha önce yapılan harcamaları takip edebilir ve dekont bile çıkarabilirsiniz.

BKM Express birçok farklı sektörde indirim ve kampanyalar içermektedir. Örneğin, Findeks’de kredi notu sorgulamak 10 TL’dir. Şuanda ki kampanyadan yararlanarak 1 TL’ye kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Otobüs bileti, alışveriş noktaları ve eğlence sektöründe de birçok anlaşmalı şirket bulunmaktadır. Kısacası BKM Express güvenilir, faydalı ve hızlı bir uygulamadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz