Ana Sayfa Genel Boyun Ağrılarına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? (Bitkisel Yöntemler)

Boyun Ağrılarına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? (Bitkisel Yöntemler)

Boyun ağrıları günümüzde pek çok kişide meydana gelen sağlıksal bir problem olarak görülmektedir. Boyun ağrılarının en büyük nedenini ise hareketsizlik oluşturmuştur. Bu rahatsızlık daha çok gününü tüm gün bilgisayar başında çalışarak geçiren kişiler arasında görülmektedir. Boyun ağrılarının ortaya çıkma sebepleri arasında kötü pozisyonda uyku, cereyanda kalma, spor sırasında ters bir hareket yapmakta vardır. Bu sebeplerden dolayı ortaya çıkan boyun ağrıları günlük yaşamı da olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Bu olumsuzluklardan kurtulmak için pek çok kişi bu boyun ağrılarından kurtulmak için çareler aramıştır.

Boyun Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir, sorusu boyun rahatsızlığı geçiren pek çok kişi tarafından araştırma konusu olmuştur. Bu ağrıya iyi gelecek şeylere bakacak olursak,

  • Boyun ağrılarına en iyi gelebilecek yöntemler arasında sıcak su torbası yer almaktadır. ütü ile bir havluyu da boynunuza koyup ağrıyı azaltabilirsiniz.
  • Boyun ağrıları için doktora danışarak kas gevşetici ya da ağrı kesici alarak bu ağrılardan kurtulabilir.
  • Boyun ağrısı boyun yastığı ile de önlenebilir
  • Lavanta yağı ile boyna yapılan masajlarda boyun ağrılarının geçmesinde etkilidir ve ciddi anlamda rahatlatma etkisi vardır.
  • Eğer egzersiz yapılıyorsa egzersiz yapımına ara vermek boyun ağrılarına iyi gelecektir.
  • Masa başında bilgisayar ile çalışanlar için bilgisayarı göz hizasına getirmek boyun ağrılarını engelleyecektir aynı zamanda vücut gerinme hareketleri ile sürekli esnetilmelidir.
  • Boyun ağrıları için sert bir yatakta yatmak çok önemlidir. İnce bir yastık ile desteklemek de ayrıca önemlidir.

Boyun Ağrıları Nasıl Geçer?

Boyun ağrılarının tedavi edilmesi, çok zor değildir. Aksine basit yöntemler ile bu ağrılardan kurtula bilinir .Tedavi edilmesinde genellikle ilaç tedavileri ve doktorun önermiş olduğu fizik tedaviler uygulanabilir ancak bazı nadir durumlarda  bu ağrılar için cerrahi müdahale de gerekli olabilmektedir .Boyun ağrılarını geçirmede çok sık tercih edilen diğer bir tedavi yöntemi ise doktorların vermiş olduğu boyun egzersiz listesidir boyun ağrıları çeken kişiler bu egzersizleri aksatmadan yaptıkları taktirde boyun ağrılarından kısa zaman içinde kurtulmaları mümkün olacaktır. Bu egzersizlerin kişiden kişiye farklılık gösterildiği ve bir doktora gitmeden yapılmaması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

Boyun Ağrısı Nasıl Önlenir?

Boyun Ağrılarını önlemek için, yalnız ayakta ve oturulduğu zaman değil hareket halinde olunduğu zaman da duruşu düzeltmek boyun ağrılarını önleyerek ,boyunda ağrı ve zedelenme olmasının önüne geçebilir. Boyun ağrılarını önlemek için dik oturmanın önemi çok büyüktür. Dik otururken göğsün şişirilmesi, çeneyi hafif eğmek ve başı kulaklara değecekmiş gibi yapmak da önemlidir. Boyna masaj yapma da boyun ağrılarının önlenmesinde yardımcıdır.Boyuna masaj yapıp derin derin nefes verilmesi gerekmektedir.

Boyun Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Yöntemler

Boyun ağrısı için bitkisel yöntemler uygulamakta mümkündür. Bitkisel yöntemlerden en iyi ve en faydalı olan yöntem hakiki zeytinyağı ile boyuna masaj yapmaktır. Bunun yanında kekik, çörek otu ,biberiye, nane ,lavanta yağları da kan akışını hızlandırdığı için boyun ağrılarına iyi gelmektedir. Rendelenmiş kırmızı turp da boyun ağrısına iyi gelmektedir. Elma sirkesinin her derde deva olduğu bilindiği gibi boyun ağrılarına da iyi geldiği açıkça bilinmektedir. Defne yaprağı kaynatılarak çıkan su ile boyuna yapılacak olan masaj da boyun ağrılarına oldukça iyi gelmektedir. Soğan ve zeytin yağı ile yapılan karışımda boyun ağrısını geçirmek için sıkılıkla  kullanılan masaj yöntemlerinden biri olduğu bilinmektedir. Daha bunun gibi bir çok doğal ürünlerle ilaç kullanmadan boyun ağrılarını geçirmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz