Ana Sayfa Genel Chip Tuning Hakkında Bilgi

Chip Tuning Hakkında Bilgi

Chip Tuning Hakkında Bilgi

Günümüzde pek çok kişi araçlarında özel sistemler kullanmaktadır. Özellikle chip tuning uygulaması pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Chip tuning araçların motor kontrol noktasını yönlendiren yazılımın değiştirilmesidir. Chip tuning uygulamaları genel olarak araçların yakıt tüketimlerinin düşürülmesi için kullanılır. Bununla beraber araçların tork ve güç sınırlamalarının arttırılması için de kullanılmaktadır. Ayrıca chip tuning uygulamaları performans ve yakıt tasarrufu ile beraber hız sınırının kalkması konusunda da yapılmaktadır. Araçlarınız üzerinden hız sınırı yüklenmesi, motor gücünün düşürülmesinde de chip tuning uygulamasından yararlanılmaktadır.

İşlem Nasıl Uygulanır?

Chip tuning uygulamasını gerçekleştirmek için ilk olarak gerekli olan ekipmanların kullanılması gerekir. Araç içerisinde bulunan yazılımı okunacak olan cihaz, bilgisayar ve Remapper yer almalıdır. Bu uygulamayı yapabilmek için ilk olarak aracınızın Ecu soketi sökülmesi gerekir. Dosya okuma konusunda da gerekli destek Remap uzmanı olarak hizmet veren personeller tarafından yapılmaktadır. Daha sonra yazılımı Remap uzmanlarına mail aracılığı ile gönderilmektedir. Chip tuning uzmanları dosya üzerinde düzenlemeler yapmaktadır.

Chip Tuning uygulamalarının işlemleri daha çok aşağıdaki gibidir;

— Araç üzerinde yer alan orijinal yazılımın tanımlanması, bilgisayar içerisine kaydedilmesi

— Araçta okunacak olan dosyanın tekrardan yapılması

— Remap uygulamaları yapılacak olan dosyanın tekrardan araç içerisine yüklenmesi.

Aracıma Uygulayabilir miyim?

Gerekli şartları uygulamanız durumunda sizlerde aracınıza Chip Tuning işlemini yapabilirsiniz. Chip Tuning uygulamak adına gerekli olan tüm ekipmanlar doğru firma tarafından yapılması gerekir. Chip tuning uygulaması faydalı olması ile beraber aracınızı rahatlatmakta ve motor ömrünün uzatılmasına katkı sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz