Ana Sayfa Genel ‘’CIA Kim Arıyor?’’ Numara Sorgulama

‘’CIA Kim Arıyor?’’ Numara Sorgulama

CIA kim arıyor uygulaması günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan numara sorgulama uygulamalarından biridir. CIA kim arıyor uygulaması 132 ülkede 2,6 milyar telefon numarası bilgisine sahiptir. İsim, numara, soy adı ve sosyal medya bilgilerine de sahip olan CIA uygulaması, kolayca numara sorgulamaktadır. Spam koruması da olduğu için özellikle rahatsız edici reklam aramalarını ve otomatik aramaları da engeller. Dolandırıcı numaraların da sizi aramasını CIA uygulaması ile engelleyebilirsiniz. Akıllı telefonlar ile özellikle dolandırıcılar, sık sık bilinmeyen numaralarla aranma gibi durumlara maruz kalınmaktadır. Bu durumların engellenmesi için çeşitli çözüm arayışlarına girilmiştir.

CIA Kim Arıyor Uygulaması Güvenli mi?

CIA kim arıyor güvenli mi uygulaması hem App hem de Android platformlarından ücretsiz olarak indirilebilir. Sizi arayan ve bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu da gösteren bu uygulama, dolandırıcıların ve spam aramaların da engellenmesini sağlıyor. Ancak CIA uygulamasından numara hakkından bilgi sahibi olmak için rehberde bu numaranın kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde numara çıkmayacaktır.

CIA Uygulaması Zararlı mı?

CIA Kim Arıyor app gibi birçok telefon numarasının ait olduğu ismi bulma uygulamaları mevcuttur. Ancak CIA en çok kullanılan ve tercih edilen uygulamaların başında gelir. CIA uygulamaları gibi arayanı bulma sistemleri, eğer sizi arayan numara da bu uygulamayı kullanıyor ise çalışmaktadır.

CİA Uygulamasının Son Güncellemesi Nedir?

CİA uygulaması güncelle özellikle rehberinizde kayıtlı olmayan sizi arayarak rahatsız eden numaraların sorgulanmasını sağlayan bir sistemdir. Özellikle Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz CIA uygulaması ile sizi arayan numaraları engelleyebilir ya da dolandırıcıların sizi aramasına engel olabilirsiniz. Size gelen çağrıları da kontrol etmenizi sağlayan bu uygulama, haftalık olarak 89 TL ücretlidir. Ancak deneme sürümü tamamen ücretsizdir. Deneme sürümünden sonra eğer memnun kalırsınız uygulamayı satın alabilirsiniz.

CIA Kim Arıyor Ne İşe Yarar?

CIA kim arıyor hizmeti en çok tercih edilen numara sorgulama hizmetlerinin başında gelmektedir. Sizi arayan numaraların isim ve soyisim bilgilerini veren CIA uygulaması, uygulama veritabanında kayıtlı olan 3 milyar numara içinde eğer talep ettiğiniz numara bulunuyorsa sosyal medya da dahil olmak üzere tüm bilgileri veriyor. CIA uygulaması içinde sizi arayan numaraları engelleyebilir, dolandırıcıları öğrenebilirsiniz. Kısaca CIA uygulamasının işlevleri ise:

  • İstenmeyen çağrıları engelleme,
  • Talep edilen kişileri arama,
  • Rehberi yedekleme,
  • Bilgilerin güncellemesi ve detaylandırılması,
  • Özelleştirme,
  • Dolandırıcıları engelleme özellikleri taşımaktadır. Bununun yanı sıra çağrı tanımlama özelliği sayesinde sizi arayan kişilerin tüm bilgileri ekranınızda görüntülenebilmektedir.

Telefon rehberinizde kayıtlı olmayan numaraların sizi araması durumunda arayanın kim olduğunu anlamak ve arayan kişilerin bilgilerine ulaşmak için CIA kim arıyor uygulamasını kullanabilirsiniz. CIA uygulamasının veri tabanında bulunan numaralar sayesinde sizi arayan numaraların kimliğini bilmeniz mümkündür. Uygulamanın çalışması için öncelikli olarak internete bağlı olması gerekmektedir. Gelen çağrılar sırasında uygulama numarayı eş zamanlı olarak sorgulayarak tüm bilgilerini size verir. Sorgu sonucunda da sizi arayan numara ekranda ismi ve bilgileri çıkacak şekilde yazar. Ancak CIA veri tabanında eğer numara kaydı bulunmuyorsa, özel numara ifadesi çıkarak sistemde kayıtlı olduğunu ortaya koymaktadır. Örnek olarak ekranda çıkan numara sahibinin ismi, sizin numaranızı kendi telefonuna nasıl kaydettiyse öyel çıkar. Eğer bu kişi ‘’Doktor Ömer’’ olarak kayıtlı ise, telefonunuzda da bu şekilde çıkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz