Ana Sayfa Finans Cumhurbaşkanından Borç Kapatma Kredisi Müjdesi

Cumhurbaşkanından Borç Kapatma Kredisi Müjdesi

Ülkemizde kredi kartı borç mağdurunun ve batık kredilerin sayısı oldukça fazla. Bu noktada daha önce de gerekli çalışmalar yapılmış ve mağdurların borçlarını ödeyebilmeleri için çeşitli avantajlar sağlanmıştı. 2018 yılında son 10 aylık süreçte borcunu ödemeyen kişi sayısı ise 700.000’e yakın.

Bilinçsiz kredi kartı kullanımı ve hayat pahalılığın artması sebebiyle bu sayının ilerleyen günlerde daha fazla artması bekleniyordu. Bu noktada Cumhurbaşkanı olaya müdahale ederek beklenen açıklamayı yaptı.

Müjde Bugün Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada: “Ziraat Bankası aracılığıyla mağdur olan vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçlarını tek çatı altında toplayacağız. Vatandaşlarımız Ziraat Bankasından alacağı borç kapatma kredisi ile artık borçlarını tek çatı altında toplamış olacak.”

2017 yılında ki rakamlar ise daha da kötüydü. 12 aylık süreçte 762.000 kişi kredi ve kredi kartı borçlarını ödemediği için haklarında yasal takip süreci başlamıştı.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımız borçlarını tek bir çatı altında toplayabilecek. İlgili kişiler hangi bankaya borçlu olursa olsun bu borcunu Ziraat Bankasından alacağı kredi ile kapatabilecek. Kredi çalışmaları devam ediyor, en kısa zamanda gerekli bilgiyi bankadan alabilirsiniz.”

Bu düzenleme vatandaşı rahatlatmak için oldukça önemli. Borç kapatma kredisinden daha önce de bahsetmiştik ve bu kredi ile birlikte aylık ödeme tutarları da düştüğü için vatandaşlar borçlarını öderken rahat ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz