Ana Sayfa Pratik Bilgiler Deniz Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Deniz Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Denizbank müşterileri yalnızca cep telefonlarını kullanarak diledikleri yer ve zamanda diledikleri alıcıya para transferi yapabilmektedirler. Üstelik alıcının Deniz Bank müşterisi olmasına, herhangi bir hesap numarası veya banka kartına sahip olması gerekmeden!

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Göndericinin cep telefonundan hızlı bir şekilde yapabileceği Cebe Havale işlemini başlatabilmek için öncelikle İnternet Bankacılığına giriş yapması gerekmektedir. Sonraki adımlar ise:

  • Para Transferi bölümünden ⇒ Havale ⇒ GSM No adımları sırasıyla seçilmelidir,
  • Açılan ekranda alıcının GSM numarası girilir (rehberinde olan bir numarayı seçebilir veya farklı bir numara tuşlayabilir) ve “İşlemi Gerçekleştir” butonu seçilir ve transfer işlemi tamamlanmış olur.

Bu işlemler yapıldıktan sonra Deniz Bank tarafından hem alıcıya hem de göndericiye referans numarası içeren birer SMS gönderilir.

Cebe Havale işlemi yalnızca Gerçek Kişilere ait cep telefonlarına yapılabilir.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Gönderici transfer işlemini yaptıktan sonra alıcıya Deniz Bank tarafından bir SMS daha gönderilir, bu SMS içerisinde göndericinin adı soyadı ve şifre yer alır.

Bu SMS’i alan alıcı, herhangi bir Deniz Bank ATM’sine giderek parasını çekebilir. Takip etmesi gereken adımlar aşağıdaki gibi olacaktır:

  • ATM’nin Ana ekranında bulunan Kartsız İşlem butonuna tıkladıktan sonra ⇒ “Cebe Havale” adımlarını sırasıyla takip etmelidir,
  • Açılan ekrana göndericinin cep telefonu numarası, kendisinin cep telefonu numarası, gönderilen tam tutar ve SMS’de iletilmiş olan şifre girilir. Bu şekilde alıcı parasını çekebilir.

Alıcı parayı çektikten sonra göndericiye Deniz Bank tarafından tekrar bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Alıcının, kendisine gönderilmiş olan Cebe Havale tutarını 7 gün içerisinde çekmemesi durumunda bu miktar otomatik olarak göndericinin hesabına geri iade yapılır.

Cebe Havale uygulamasıyla para transferi yapmak isteyen göndericiler, miktarı 10 TL ve katları olarak belirlemek zorundadırlar.

Deniz Bank Cebe Havale işlemi yalnızca Türkiye’de bulunan operatörlere ait GSM numaralarına gerçekleştirilebilir. Yabancı operatörlere ait GSM numaralarına Cebe Havale işlemi yapılamaz.

Cebe Havale İşlem Limitleri:

Deniz Bank Cebe Havale uygulamasında gönderici ve alıcının bazı limitleri bulunmaktadır:

Göndericinin ve alıcının aynı anda Deniz Bank müşterisi olması durumunda; yapılacak para transferlerinde işlem başı günlük limiti: 19.990 TL’dir.

Olmaması durumunda ise, yapılacak para transferlerinde işlem başı günlük limiti: 490 TL / toplam limit ise 1.990 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz