Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır Doğada Kamp Yapmak Neden Önemlidir?

Doğada Kamp Yapmak Neden Önemlidir?

Günlük yaşantının getirmiş olduğu yorgunluk zaman zaman bizi bunaltabilir. Bir türlü dinlenemediğinizden, kendinize zaman ayıramadığınızdan şikayetçi olabilirsiniz. Bu noktada çözümü doğa kamplarında bulabilirsiniz. Özellikle hafta sonu kaçamaklarında sıklıkla tercih edilen doğa kampları, yaşantınıza istediğiniz huzuru getirmeye yardımcı olacaktır. 

Özellikle teknoloji ile iç içe olan yaşantımız bazı durumlarda dinlenme ihtiyacı doğurabilmektedir. Bu sebeple doğanın güzelliklerine şahit olarak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizle yapabileceğiniz doğa kampları daha kaliteli vakit geçirmenize yardımcı olur. Temiz havada uyuyacağınız uyku hayatınızın en rahat uykusu olacaktır. Odun ateşinde hazırlanan yemeklerin tadı da damağınızda kalacaktır. Şahit olacağınız birbirinden güzel doğa ve gökyüzü manzaraları da cabası!

Doğada Kamp Yaparken Yanımıza Neler Almalıyız?

Kamp yaparken ihtiyacınızın olmayacağını düşündüğünüz şeylere bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebeple kaç gün kalacağınızı da göz önünde bulundurarak yeterli bir planlama yapmanız gerekmektedir. Kampta yanınızda olmazsa olmaz olan ürünler hakkında araştırma yaptık ve sizler için derledik. Genel olarak gerek duyacağınız malzemeleri yazının devamında bulabilirsiniz.

Kamp malzemelerinin başında şüphesiz ki sırt çantası gelmektedir. Yanınıza alacağınız eşyaların çokluğuna göre farklı boyutlarda sırt çantası almanızı öneririz. Sırt çantanızın su geçirmez özellikle olması avantaj yaratabilir.

Kamp denince ilk akla gelen ürünlerden biri de şüphesiz ki çadırdır. Çadırsız kamp şartları zorlu olacağı için yanınıza mutlaka çadır almalısınız. Çadır seçimini de iyi yapmalısınız çünkü mevsim şartlarına göre farklı tiplerde çadırlar bulunmaktadır. Bulunduğunuz mevsime uygun çadır seçimi yapmalısınız.

Çadır için vazgeçilmez malzemelerden biri de mat. Çadırda kalacak kişi sayısına göre mat almanızı tavsiye ederiz. Bu sayede mat sizi yüzendeki ot, taş ve benzeri şeylerden koruyacaktır. 

Kampın en önemli malzemelerinden biri de uyku tulumu. Uyku tulumu da yine mevsim farklılığı gösteren ürünlerden biridir. Bu doğrultuda seçim yapmanızı öneririz.

Kamp süreniz uzun olacaksa yanınıza fener, pil gibi ürünler de almanızı öneririz. Teknolojik çevreden uzaklaşmak istemeyenlerin power bank almasında da fayda var. Ayrıca isteğinize bağlı olarak fotoğraf makinesi de alabilirsiniz.

Yanınıza yedek kıyafetlerde almanızı öneririz. Kam hayatında ne olacağı belli olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz