Ana Sayfa Genel Dsmart Kota Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

Dsmart Kota Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

Dsmart kotası sorgulama işlemleri, özellikle interneti yavaşlayan ya da internet bağlantısı hakkında sorun yaşayan pek çok müşterinin yapmış olduğu işlemlerin başında gelmektedir. Dsmart aboneleri, kullanmış oldukları internet hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için  “İnternet Kota Sorgulama” işlemini yaygın olarak kullanmaktadırlar. Ülkemizde birçok kişinin kullanmış olduğu Dsmart, avantajlı fiyatları ve geniş hizmet ağı ile oldukça dikkatleri üstüne çekmektedir. Peki Dsmart aboneleri internet kullanımlarına ilişkin sorgulamaları nereden yaparlar?

Dsmart Kota Sorgulama İşlemleri Nereden Yapılır?

İnternet kullanımlarına ilişkin detaylı bilgileri öğrenmek isteyen Dsmart müşterileri kota sorgulama işlemlerini şu kanallar üzerinden yapabilmektedirler;

  • Dsmart internet sitesi içinde bulunan kota sorgulama işlemlerini kullanarak,
  • Dsmart müşteri hizmetlerini arayarak,
  • SMS göndererek,

Gibi yollarla kişiler internet kullanımlarına ilişkin bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilirler.

Dsmart İnternet Üzerinden Kota Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnternet kanalını kullanarak Dsmart müşterileri kota bilgilerine ve kullanım durumlarına ilişkin tüm bilgileri eksiksiz ve hızlı bir şekilde istedikleri yerden görüntüleyebilmektedirler. Buna göre kota sorgulaması yapmak isteyen kişiler şu adımlar ile kota sorgulama işlemlerini yapabilirler;

  • Dsmart resmi internet sitesine girilir,
  • Site içerisinde yer alan “Online İşlemler” sekmesine tıklanır,
  • Sekmeye tıkladıktan sonra gelen “İnternet” seçeneği seçilir,
  • Açılan yeni sayfada “İnternet Kullanım Sorgulama” kısmına tıklanır.

Yukarıda yer alan adımlar eksiksiz bir şekilde uygulandığında kişiler, internet kullanımlarına ait kota bilgilerine rahatlıkla ulaşırlar. Kota sorgulamalarını yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta; kişilerin online işlemler yapabilmeleri için sisteme üye olmak zorunda olduklarıdır. Sisteme üye olmayan kişiler, kota bilgilerine erişemezler.

Dsmart Kota Sorgulaması Yapmak İçin Sisteme Nasıl Üye Olunur?

Kota sorgulaması yapmak isteyen Dsmart kullanıcıları, sisteme üye olmadan kota bilgilerini görüntüleyemezler. Dsmart sistemine üye olmak mail adresleri sayesinde oldukça kolaydır.  Sisteme üye olmak için;

  • Kota sorgulama ekranında açılan sayfada kişiler e-mail adreslerini girerler,
  • Sonrasında kendilerine bir şifre oluşturmaları gerekir. Bu şifre sistemi her kullanışınızda size lazım olacağı için bir yere kaydetmeniz ya da unutmamanız tavsiye edilmektedir.
  • Mail adresi ve şifre tanımlama işlemlerinin ardından kişiler ADSL için kullandıkları telefon numaralarını sisteme yazmalıdırlar. Numara yazılırken başında 0 olmamasına dikkat edilir.

Verilen tüm bu işlemler yapıldığı takdirde kişiler, Dsmart sistemine hızlıca kaydolmuş olurlar. Sonrasında kişiler, yapacakları tüm online işlemler için sistem üzerine tanımladıkları hesapları kullanacaklardır. Dsmart müşterileri online işlemler kota sorgulama sistemi ile limitli ya da limitsiz tüm tarifelerde yer alan internet kullanım durumları hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Dsmart Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kota Sorgulama İşlemeleri Nasıl Yapılır?

Kota sorgulama işlemlerini müşteri temsilcileri aracılığı ile yapmak isteyen Dsmart aboneleri, 0 850 266 06 66 iletişim numarasını kullanarak, kotalarına ve internet kullanımlarına ilişkin tüm detayları rahatlıkla öğrenebilirler.

Dsmart SMS Kanalı Üzerinden Kota Sorgulama İşlemeleri Nasıl Yapılır?

Dsmart aboneleri, internet kullanımlarına ilişkin detayları öğrenmek için SMS kanalını da kullanabilmektedirler. İnternet kullanımları AKN üzerinden hesaplandığı için kişiler AKN yazıp 2850’ye mesaj gönderebilirler. SMS gönderildikten sonra, Dsmart abonelerinin internet kullanımlarına ilişkin tüm detaylar ve kalan kota bilgileri kullanıcılara yine SMS yoluyla kısa bir süre içerisinde iletilir. Dsmart kota sorgulaması için kullanıcılardan alınan SMS ücretleri tüm mobil hatlar için 40 kuruştur. Sadece Turkcell hattında sahip olan kişiler için SMS ücretleri 40 kuruştur. SMS atacak olan kişilerin bu duruma dikkat etmeleri gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz