Ana Sayfa Genel Dünyanın En Zengin 10 İnsanı Kimdir?

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı Kimdir?

Zenginlik ve fakirlik konusunda uçları yaşadığımız dünyamızda öyle aileler var ki zenginlikleriyle dudaklarınızı uçuklatacak cinsten. Bizler de bu yazımızda dünyanın en zengin ailelerinden ve kişilerinden aynı zamanda da bu zenginliklerini nerelerden kazandıklarından bahsedeceğiz. Dünyanın en zengin ülkelerini merak ediyorsanız bir önceki yazılarımıza göz atmanızı öneririz. Hazırsanız sizlerle birlikte dünyanın en zengin 10 insanının kim olduğuna göz atalım.

Sizlerle birlikte listenin birinci sırasıyla başlayalım.

  1. Jeff Bezos

Jeff Bezos Amazon’nun kurucusudur. Şu anlık serveti ise 100 milyar doların üstünde olduğu bilinmektedir. Şu anda liste birincisi olması nedeniyle birinci sırada olmaktadır. 

  1. Bill Gates

Şu an Microsoft’un kurucusu olarak 2. Sırada yer almaktadır. Bill Gates’in 89,9 milyar dolarlık bir serveti yönetmektedir.

  1. Warren Buffett

88 yaşındaki iş adamı aynı zamanda da yatırımcı olmaktadır. 83.1 milyar dolarlık bir serveti yönetmektedir. 

  1. Amancio Ortega

Zara, Massuma Dutti ve Oysho gibi pek çok markanın sahibi olan 82 yaşındaki İspanyol asıllı Amacio Ortega 76,2 milyar dolarlık servete sahiptir.

  1. Mark Zuckerberg 

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg henüz 34 yaşında olmasına rağmen 73.1 milyar dolarlık servete sahiptir.

  1. Carlos Slim

Telekomünikasyon alanında ciddi yatırımları olan Carlos Slim 62,1 milyar dolarlık servete sahiptir.

  1. Bernard Arnault

Louis Vuitton markasının sahibi olan Bernard Arnault ise 61,6 milyar dolarlık bir servete sahiptir.

  1. Larry Ellison 

Oracle’nin kurucusu olan Larry Ellison 74 yaşındadır. Larry Ellison şu anda 54,4 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Ellison yatırımları nedeniyle önümüzdeki dönemlerde Bill Gates’in önüne geçeceği düşünülmektedir. 

  1. Larry Page

Tam 45 yaşında olan Larry Page akıllı bir yatırımcıdır. Google şirketinin kurucusu olan Larry Page 51,5 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda da Alphabet INC. Şirketinin şu anda yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

  1. Ingvar Kamprad 

Listemizin son sırasında ise İKEA’nın sahibi oturuyor. Kendisi şu anda tam 92 yaşındadır. Ama sahip olduğu servetinin miktarı ise 50,6 milyar dolardır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz