Ana Sayfa Pratik Bilgiler Enpara Nedir? Avantaj ve Özellikleri

Enpara Nedir? Avantaj ve Özellikleri

Enpara, QNB Finansbank tarafından sunulan bir şubesiz bankacılık hizmetidir, tüm bankacılık işlemlerini online veya telefon ile yapabilme, hesap işletim ücreti olmayan dilediğiniz atm den komisyon ödemeden para çekebilme gibi bir çok özelliği olan bir bankacılık hizmetidir.

Dijital bankacılık kavramını ülkemizde başlatan uygulamaların başında Enpara.com gelmektedir. Bir kredi kartı ve vadesiz hesap uygulaması olan Enpara’nın önemli özelliği masrafsız olmasıdır. Dijital olduğu için bankanın birçok masrafı bulunmamaktadır. Banka da bu yüzden kredi kartı kullanıcılarına masrafları yansıtmamaktadır.

EFT, Havale ve banka işletim ücreti gibi masraflar kullanıcılardan kesinlikle talep edilmemektedir. QNB Finansbank’ın bir kuruluşudur. Masraf konusunda banka çok nettir ve hiç bir zaman bunun talep edilmeyeceğini kart sözleşmesinde yazmaktadır.

Kart aidat ücretinin alınmadığı gibi Enpara müşterilerine aidat veren tek kredi kartıdır.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en önemli özelliği masrafların olmamasıdır. Diğer yandan nakit avans, fatura ödemeleri, cep telefonuna lira yüklemeleri veya vergi ödemeleri gibi masraflar da bunlara dahildir. Yine bu kredi kartını otomatik ödeme talimatları içinde kullanabilirsiniz.

Enpara, diğer kredi kartlarının kullanıcılara sağladı tüm özellikleri içermektedir. Kredi kart limiti ise müşterinin kredi notuna, aylık gelirine ve geçmiş ödemelerini baz alarak belirlenmektedir. Yine temassız işlem adı verilen şifresiz alışverişlerde de bu kredi kartını kullanabilirsiniz. Temassız işlemde günlük limit 90 TL’dir.

Aylık ödemelerinizi veya vadesiz hesaptan para çekim gibi işlemleri QNB Finansbank’ın ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Banka ile ilgili bir problem anında da QNB’den destek alabilirsiniz. Bu kredi kartını düzenli olarak kullanmanız durumunda ise yıllık 100 TL kart aidatı sizin hesabınıza yatırılmaktadır. Bu uygulama sadece ilk iki yıl için geçerlidir.

Taksit konusunda da uygulama müşterilerine birçok avantaj sağlamaktadır. Her ay 1000 TL’ye kadar olan işlemlerde faiz veya ücret ödemeden harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz.

Enpara, Finansbank kuruluşunun anlaşmalı olduğu her yerde geçerlidir. Kötü yanlarından biri ise bankanın CardFinans’a özel yaptığı kampanyalar, Enpara için geçerli değildir. Diğer yandan, banka Enpara’ya özel birçok kampanya yapmaktadır.

En büyük dezavantajlardan bir diğeri ise diğer kredi kartları harcamalara göre uçuş mili gibi ödüller verse de bu uygulamada bu tarz ödüller bulunmamaktadır. Yine ek kart uygulaması da henüz bulunmamaktadır.

EFT ve Havale ücretinin olmaması sebebiyle de birçok kişi bu kartı ticari işleri için kullanmaktadır. Ticari işlem tespiti olması durumunda banka içeride ki parayı vererek kartı iptal etmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Enpara’ya başvurmak bir foruma üye olmak kadar kolaydır. İnternet sitesine girip kart başvurusunu yaparken bilgilerinizi doğru vermeniz yeterlidir. Banka sizi değerlendirdikten sonra kartınızı 2 hafta içerisinde belirttiğiniz adrese göndermektedir.

Kara listede olan kullanıcıların kart başvuruları ret edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz