Ana Sayfa Finans Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev hanımları, günümüz yaşam şartları içerisinde herhangi bir gelire sahip olmamalarıyla birlikte yine de her insan gibi ihtiyaç anında kredi talebinde bulunabilirler. Ev hanımları çalışmayan kişiler oldukları için bir maaş bordrosu veya gelirleri bulunmamaktadır. Bu sebeple kredi almaları zor olsa da düşük tutarlarda kredi talebinde bulunabilirler. Tabi ki her banka ev hanımlarına kredi vermeye sıcak bakmamaktadır çünkü geliri olmayan bir insana borç vermek finansal açıdan riskli bir karardır.

Bankalar belirli dönemlerde kampanyalar yaparak her kesimden insana hitap etmeyi amaçlar ve müşteri potansiyelini geliştirmeye çalışırlar. Öğrenciler ve ev hanımları genellikle en çok kampanyalardan yararlanan kesimdir.

Kredi Seçenekleri

Genelde çoğu banka kendilerine gelir belgesi sunulduğu takdirde bu belgeyi sunan müşterilerine belgede görünen gelirle orantılı olarak bir tutar belirleyip ona göre kredi vermektedir. Bankalar ev hanımlarının geliri olmaması sebebiyle onlardan gelir belgesi talep etmezler. Daha önce ki finans hareketlerinde bir problem yoksa ve kredi notu uygunsa kişi ihtiyaç kredisi çekebilir.

Ev hanımının hali hazırda tapulu bir taşınmazı varsa çekeceği kredi miktarında artış olacaktır. Hele ki bu taşınmaz ipotek edilirse kredi miktarı taşınmazın değerine göre yüksek tutarlarda olacaktır.

Ev hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik. Bu bankalar ev hanımlarına yönelik zaman zaman özel kampanyalar yapmış bankalardır.

  • Akbank
  • Citibank
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • ING Bank
  • Odeabank
  • Ptt
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası

Ayrıntılar ve Şartlar

Akbank: Ev hanımlarına kredi çekmek için bankaya başvurduklarında, herhangi bir gelir belgesi göstermemeleri halinde yine de 20.000 TL ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi hizmetinin 48 aya kadar vade seçeneği mevcuttur.

Citibank: Bu kuruluşta Akbank’ın benzeri bir hizmet vermekte. 48 ay vade seçeneği ile 15,000 Türk Lirasına kadar ev hanımları Citibank’dan kredi talebinde bulunabilir.

ING Bank: Ev hanımları için en uygun faiz seçeneği ING Bank’da bulunmaktadır. İnternet üzerinden veya şubeden başvurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Ev hanımlarına kredi verse de çeşitli evraklar istemektedir. 48 aya kadar vade seçeneği olsa da miktarın artması durumunda kefil talep edilmektedir.

Yukarıda detaylı bir şekilde anlattığımız bankalarda ki vade oranları veya faizler sürekli olarak değişmektedir. Artan faiz oranları sebebiyle ve bankaların verdikleri kredileri alamaması sebebiyle geliri olmayan bir ev hanımının çekebileceği kredi tutarı maksimum 20,000 Türk Lirasıdır. Bunun üzerinde ki talepler için iyi bir kredi notu veya bir kefil gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz