Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Fırat Elektrik Dağıtım Fatura Sorgulama ve Ödeme

Fırat Elektrik Dağıtım Fatura Sorgulama ve Ödeme

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki illere hizmet veren Fırat Elektrik Dağıtım, insanların yaşamlarının daha kaliteli olmasında çok önemli bir rol oymaktadır. Bölgenin önemli kentlerinden olan Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl’e hizmet vermektedir. Şirket tarafından bireysel abonelere ve sanayi bölgelerine kesintisiz elektrik sağlanmaktadır. Bahse konu hizmet karşılığı ise abonelere faturalarla yansıtılmaktadır. Fırat EDAŞ, fatura tahsilatını PTT veya banka şubelerinden olduğu gibi kendi resmi web sitesi üzerinden de yapmaktadır.

Yukarıda belirtilen illerden birisinde ikamet ediyor ve elektrik abonesiyseniz, faturalarınızı düzenli olarak Fırat EDAŞ’a ödüyorsunuz demektir. Bunun için şubelere gitmek yerine direkt olarak https://www.firatedas.com.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafından bulunan kısa form doldurularak fatura sorgulama işlemi yapılır. Bahse konu işlem için ilgili bölüme mutlaka tesisat numarası girilmelidir. Bu numarayı elektrik faturanızın üzerinden bulabilirsiniz.

Şirketin web sitesi üzerinden ödeme yapabilmek için mutlaka kredi ya da banka hesap kartınızı kullanmanız gerekiyor. Eğer bu noktada tercih ettiğiniz internet ağı ve cihaz, güvenilir olmazsa farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı güvenlik konusuna ayrıca önem vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz