Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Fırat Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Fırat Elektrik Dağıtım Genel Merkez Telefonu

Elektrik hizmetlerini uzun bir süre devlet verdikten sonra yaşanan politika değişikliğine bağlı olarak özelleştirme yoluna gidilmiştir. Özelleştirmeler ülke genelinde değil, bölgesel bazda yapılmış ve buna bağlı olarak farklı şirketler tarafından bu hizmet verilmeye başlanmıştır. Bu şirketlerden birisi de Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) olup, Doğu Anadolu Bölgesindeki bazı kentlere hizmet vermektedir. Söz konusu şirket tarafından hizmet verilen iller Bingöl, Malatya, Elazığ ve Tunceli’dir. Bu kentlerdeki yaşayan kişi sayısının yaklaşık olarak 2 milyon olduğu dikkate alındığında şirketin verdiği hizmetin önemi daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Fırat EDAŞ, toplamda 37.493 km2’lik bir alanda hizmet vermektedir. Söz konusu alanın oldukça büyük olması, bazı kesintilerin sonradan fark edilmesine neden olabilmektedir. Bu tür durumlar için insanların Fırat Elektrik Dağıtım genel merkez telefonu üzerinden ihbarda bulunmaları mümkündür. Böylelikle sorun son derece hızlı bir şekilde çözülmüş olacaktır.

Fırat Elektrik Dağıtım İhbar Hattı

Fırat Elektrik Dağıtım ihbar hattı, insanların yaşadığı sorunların hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve buna bağlı olarak sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlar. Bundan dolayı ihbar hattının etkin olarak kullanılması gerekiyor. İhbar hattı:

  • Tel: +90 424 234 56 00
  • Faks: +90 424 247 24 18
  • E-posta: bilgi@firatedas.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz