Ana Sayfa Pratik Bilgiler Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu Cep Bank uygulaması ile, cebe havale işlemi oldukça hızlı, kolay ve herhangi bir prosedürle uğraşmaya gerek kalmadan pratik bir şekilde yapılabiliyor. Müşterilerin diledikleri alıcıya, istedikleri yerden ve diledikleri zamanda para transferi yapmalarını sağlayan bu uygulamada, alıcının göndericiye herhangi bir IBAN veya hesap numarası bildirmesine gerek kalmamaktadır.

Ayrıca Garanti Cep Bank ile Cebe Havale işleminde gönderici, Bonus Kontör veya Paracard sahiplerine de kolaylıkla para gönderimi yapabilmektedir. Gönderilecek olan tutar, bu kartların bağlı olduğu hesaba düşmektedir.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Cep Bank işleminin, diğer bankalardaki Cep Bank’tan farkı; göndericinin para transferlerini sadece bir SMS ile gerçekleştirebilmesidir. SMS ile para transferi için göndericinin yapması gereken işlemler şu şekildedir:

 • Alıcının cep telefonu numarası yazılır, (eğer Bonus Kontör veya Paracard’a para transferi yapılacaksa, bu kartların numaralarının yazılması gerekmektedir)
 • Gönderilecek olan tutar (1 TL ve katları olmak üzere) yazılır ve yine bir boşluk bırakılır,
 • Cep Bank şifresi de eklendikten sonra 3333’e kısa mesaj gönderilir.

Gönderici tarafından bu SMS gönderildikten sonra, 3333’den işlemin gerçekleştiğine dair ve içerisinde bir referans numarası bulunan bir SMS gönderici kişiye iletilir.

Alıcıya ise ayrıca, göndericinin ad ve soyadının bulunduğu ve para çekim sırasında kullanılacak olan tek kullanımlık şifrenin yer aldığı bir SMS Garanti Bankası tarafından gönderilir.

Garanti Cep Bank (Cebe Havale)’nin Diğer Özellikleri:

 • Cebe Havale işlemi SMS alma ve gönderme özelliği olan tüm cep telefonları ve tüm GSM operatörleri için yapılabilmektedir.
 • Cebe Havale işlemi ile kullanıcılar hem kendi kullandıkları cep telefonlarına hem de farklı bir alıcının telefonuna (tüm GSM operatörleri için geçerli olmak üzere) TL – Kontör yüklemesi yapabilirler.
 • Cep Bank (Cebe Havale) başvuruları Paramatikler, SMS veya İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden yapılabilmektedir.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Alıcı, kendisine gönderilmiş olan tutarı çekmek için herhangi bir Garanti Bankası ATM’sine gittikten sonra aşağıdaki işlem adımlarını takip etmelidir:

 • Ana ekranda yer alan Giriş butonuna basılmalıdır,
 • Gelen ekrandaki ana menüden “CepBank Para Çekme” seçeneğini tuşlamalıdır,
 • Açılan ekrana, kendi cep telefonu numarasını, gönderen kişinin cep telefon numarasını, gönderilen tam tutarı ve kendisine gönderilmiş olan SMS’de yer alan şifreyi girdikten sonra parasını çekebilir.

Banka tarafından alıcıya gönderilen bilgilendirme SMS’sinde göndericinin cep telefonu numarası ve gönderilmiş olan meblağ güvenlik sebebiyle belirtilmez. Bu sebeple para çekilmesi esnasında bilgilerde yanlışlık olmaması için, göndericinin bu bilgileri önceden alıcı ile paylaşması gerekmektedir.

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Gönderilen tutar alıcı tarafından 7 gün içerisinde çekilmiş olmalıdır. Çekilmeyen tutarlar otomatik olarak göndericinin hesabına iade olur.

Alıcının gönderilen parayı henüz çekmediği süreç içerisinde gönderici Cebe Havale işlemini SMS yoluyla iptal edebilir. Bunun için; İnternet Şubesi’ne girildikten sonra Cepbank menüsüne giriş yapılabilir. Bir diğer yöntem ise; cep telefonlarından İPTAL yazıp, SMS ile kendisine gönderilmiş olan Referans kodunu ekledikten sonra, mesajı 3333’e kısa mesaj (SMS) gönderilebilir. Ancak alıcı parayı çekmişse herhangi bir iptal işlemi yapılamaz.

Cebe Havale İşleminde Uygulanan İşlem Limitleri

 • Günlük en fazla 2 işlem, toplamda 500 TL,
 • Haftalık en fazla 4 işlem, toplamda 1.000 TL,
 • Aylık en fazla 6 işlem, toplamda 1.500 TL limitlerinde işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz