Ana Sayfa Girişimci Girişimci Ev Hanımlarının Para Kazanabileceği Yöntemler

Girişimci Ev Hanımlarının Para Kazanabileceği Yöntemler

Günümüzde 1 kişinin 4 kişilik bir aile bakması giderek zorlaşıyor. Ev hanımları ise hem ev ekonomisine katkıda bulunmak hemde kendi ihtiyaçlarını karşılamak adına ek iş arayışında. Aşağıda anlatacağımız yöntemlerle hem ek gelir elde edebilir hemde aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Bu işlerden büyük kazanç elde etmek zor olsa da yöntemlerden herhangi birisinde uzmanlaşarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Yemek Yapmak

Yemek yapmak birçok ev hanımının uzmanlaştığı bir alandır. Eşiniz ve çocuklarınız için her gün yemek yapmanın yanında bu yöntemle de ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Instagram’dan bir sayfa açarak veya çeşitli pasta haneler ile anlaşarak yaptığınız kurabiye, börek ve çeşitli yemeklerden kazanç elde edebilirsiniz. Yaptığınız yemekleri ise pazarlamak tamamen size kalmış bir durum.

Diğer yandan size özel yemek tariflerini de paylaşabilirsiniz. Sosyal medyadan açacağınız bir hesapla yaptığınız yemeklerin videolarını çekerek açıklama kısmına da malzeme tariflerini vererek ciddi bir kitleye ulaşabilirsiniz. Kitleye ulaştıktan sonra ise kazanç elde etmek tamamen sizin elinizde.

Altın Yatırımları

Altın günleri neredeyse her ev hanımının yaptığı bir faaliyettir. Herhangi bir altın gününe katılarak günün size geldiği sırada altınlarla ufak yatırımlara başlayabilirsiniz. Altın hesabı ile ilgili yazıya gitmek için tıklayın.

Yine altın yatırımlarını nasıl değerlendireceğiniz hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili yazımıza gidebilirsiniz.

Nikah Şekeri ve Çeşitli Süslemeler

Son zamanlarda Instagram üzerinde ki butiklerin sayısında ciddi bir artış söz konusu. Takibe takip şeklinde takipçi sayınızı arttırarak ürettiğiniz ürünleri İnternet üzerinden satabilirsiniz. Önce ödeme sonra ürün şeklinde de çalışarak gerekli malzeme tutarını önceden alacağınız için sermaye gereksinimi duymazsınız. Bu şekilde ürettiğiniz ürünleri satarak asgari ücretin üzerinde bile kazanç elde edebilirsiniz. Nikah şekeri, bez pastalar, süslemeler ve küçük hatıra ürünleri gibi çeşitli ürünler üretebilirsiniz. Bu ürünlerle ilgili Youtube platformunda binlerce video bulunmaktadır.

Çocuk Bakıcılığı

Bu yöntemle de ek gelir elde eden birçok insan bulunmaktadır. Çocuğunuz yoksa veya bakıma ihtiyaç duymayacak yaşa gelmişlerse, başkalarının çocuklarını kendi çocuğunuz gibi bakarak kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde karı koca aynı anda çalışan birçok çift olduğu için çocuk bakıcılığı noktasında iş bulmakta çok kolaydır. Bir çocuğa kendi çocuğunuz gibi baktığınızda uzun süre işsiz kalma gibi bir durumunuzda olmaz. Bu tarz işleri ise iş ilanları sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Blog Açmak

Bu konuda İnternet üzerinde birçok kaynak olduğu için detaylı açıklamamızın bir anlamı yok. Tamamen ilgi duyduğunuz ve kendinizi iyi olarak tanımladığınız bir alanda; moda, kadın, yemek blogu ve diğer alanda blog açarak düzenli içerik girebilirsiniz. 1 yıl boyunca düzenli içerik girip sosyal medyadan da desteklemeniz durumunda bu blog sitesine alacağınız reklamlarla düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Organik Tarım

Organik tarım son yıllarda ülkemizde giderek popüler hale gelen bir sektör. Eğer köyde yaşıyorsanız ve ufakta olsa bahçeniz varsa organik tarım yaparak hem kendi ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hemde bunları satarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Devlet üretime teşvik amacıyla arsa kiralamaları da yapmaktadır. Kiralamaya müsait arsaları araştırarak ve arsanın kirasını vererek arsa üzerinde organik tarım işi yapabilirsiniz. Eğer araştırma yaparsanız bu alanda ne kadar çok devlet teşviki verildiğini de rahatlıkla görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz