Ana Sayfa Girişimci Girişimciler Hafta Sonu Ne Yapıyor?

Girişimciler Hafta Sonu Ne Yapıyor?

İyi bir girişimci olmak için faydalı eylemleri alışkanlık haline getirmekte fayda var. Alışkanlık haline getirilen davranışlar hayatın olumlu anlamda değişmesini sağlar ve bu bağlamda da bireylerin yaşantılarını eğlenceli ve pozitif kılar. Her gün erken kalkmak gibi bir alışkanlık bireylerin hem pozitif olmalarını sağlar hem de daha başarılı olmalarını sağlar. Bunun gibi günlük yaşantıda tekrar eden rutinler üzerinde yenilikler yapabilirsiniz.

Girişimcilerin hafta içi neler yaptığının önemli olmasının yanı sıra hafta sonu da neler yaptıkları önemlidir. Hafta içerisinde çok çalışan ve çok yorulanlar hafta sonunu hem dinlenerek hem de planlama yaparak daha etkin geçirebilirler. Bu bireylerin rahatlamasını ve sakinlemesini sağlamaktadır.

Başarılı Girişimcilerin Hafta Sonları

Erken uyanmak: Her başarılı girişimcide görülen en büyük özellik her gün erken uyanmalarıdır. Güne erkenden başlamak işlerin kısa sürede bitmesini sağlar. Aynı zamanda hem vücutları hem de beyinleri dinç olur. Bu sayede verim de artmış olur.

Spor yapmak: Yine her başarılı girişimcide görülen özelliklerden biri de spor ya da egzersiz yapmaktır. Hafta içerisinde yoğun tempo ile çalışan girişimciler hafta sonlarını bu şekilde geçirebilirler. Spor yaparak beyinlerini dinlendirmiş olurlar.

Sosyal aktiviteler: Sosyal aktivitelere katılma ile daha üretken olunabilir. Aileleri ile ya da dostları ile vakit geçiren bireylerin duygusal zekaları gelişmiş olur ve bu da girişimcilikte son derece önemlidir.

Farklı hobiler: Yaratıcı ve farklı hobiler ile bireylerin beyin kapasiteleri de artmış olur. Hem eğlenirler hem de öğrenirler. Bu bağlamda beynin her iki lobu da çalışmış olur ve bireylerin hem motive olması hem de başarılı olması sağlanmış olur.

Yalnız zaman geçirmek önemli: Herkesin kendisi ile yalnız kalma ihtiyacı vardır. Yalnız kalındığında kendini sorgulama ve kendini değerlendirme imkanı olur. Aynı zamanda hafta içerisinde kalabalıktan bunalan kişilerin hafta sonunu sessiz sakin geçirmesi daha akılcı olacaktır.

Telefon ve internet ile bağı kesme: Telefonu kapatarak ya da bir kenara bırakarak kendinize zaman ayırabilirsiniz. Bu sayede kafanızı toparlamış olursunuz ve hafta sonunu daha rahat geçirmiş olursunuz. Kendinize ayırdığınız ve dinlenmek istediğiniz vakit içerisinde de iş ile ilgili mail ya da görüşmelerden uzaklaşmalısınız.

Yeni yerler keşfedip, kitap okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda yeni haftanın planını yapabilir ve haftanın verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz