Ana Sayfa Pratik Bilgiler İlk İmza Hesabı Nedir? Avantaj ve Özellikleri

İlk İmza Hesabı Nedir? Avantaj ve Özellikleri

İlk İmza Hesabı, Türkiye İş Bankası tarafından temelleri çok eskiye dayanan bir hizmettir. Bu hizmet ilk olarak 1987 senesinde ortaya çıkmış ve 12 ile 18 yaş arasında ki kişiler için özel olarak oluşturulmuştur. 18 yaşın altında ki kişiler banka hesabı açabilmek için veli onayına ihtiyaç duymaktadır. Bu hizmetin ise gençlere yönelik oluşu sebebiyle birçok avantajı bulunmaktadır.

Bu hizmet sayesinde İş Bankası genç yaşlardan itibaren birçok kullanıcıyı müşterisi yapmaktadır.

İlk İmza Hesabı Avantajları

İlk İmza Hesabı açılması durumunda diğer banka hesaplarının sahip olduğu tüm özelliklerden faydalanılabilir. Burs ödemesi alınabileceği gibi havale ve eft gibi işlemlerde bu hesap üzerinden yapılabilir. Yine yatan paralar ATM’ler üzerinden şifre girilerek kolaylıkla yapılmaktadır.

Diğer hesap kartları gibi özelliklere sahip olan bu kart, Maestro ile anlaşmalı tüm noktalarda bakiye olması halinde alışveriş imkanı da sunmaktadır.

Bu hesabın en büyük özelliği hesap işletim ücretinin alınmamasıdır. Eğer kişi bu hesaba sahipse ve 18 yaşını doldurup Üniversite eğitimine başlamışsa, bankaya öğrenci belgesini vererek üniversite sonuna kadar hesap işletim ücreti ödememektedir.

İnternet şubesi ve İşCep’in tüm avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Fon alım talimatı bile buna dahildir. Birçok aile bu kartı çocukları için açarak gelecekte ki eğitim masraflarını bu karta yüklemektedir. Kişilerde bu yatırımları korumak amacıyla Para Piyasası fonu alabilirler. Bu şekilde fondan gelecek olan para ile birlikte yatırım düzenli olarak artmaktadır.

Başvuru Şartları

Karta sahip olmak ise çok kolaydır. 18 yaşın altında ki kişi velisi ile giderek bankaya hesap başvurusu için başvurabilir. Gerekli olan evraklar velinin ve kişinin nüfus cüzdan fotokopileridir.

Bu velinin ise yasal olarak vasi olması gerekmektedir. Yani hala, dayı veya amca mahkeme kararı ile atanmamışsa onlarla giderek bu hesabı açılmamaktadır.

Başvuru yapıldıktan sonra ise ortalama 7 ve 15 gün içerisinde kart teslim edilmektedir. Teslim edilmemesi durumunda ise bankaya giderek kartın takibini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz