Ana Sayfa Kişisel Finans-Yatırım ING Bank Turuncu Hesap ve Özellikleri

ING Bank Turuncu Hesap ve Özellikleri

Turuncu Hesap, ING Bank’ın en popüler uygulamalarından biri olan bir tür birikim hesabıdır. Bu hesabı kullanan müşteriler hem vade beklemeden vadeli mevduat olarak kullanabilecek ve yüksek faiz geliri elde edecekler, hem de hesaptaki tutarı diledikleri gibi kullanabilecekler. Hesapta kalan para üzerinden, gece vadeli mevduat sistemi devreye girecek ve ertesi güne anapara + faiz geliri ile sürekli değerlenmeye tabi tutulacaktır.

Turuncu Hesap’ın Özellikleri:

Bu hesap türünün diğer vadeli mevduat hesaplarından farkı, esnek yapıda bir vadeli mevduat hesap tipi olmasıdır. Gündüz hesaptaki tutarları kullanmak isteyen fakat gece yüksek faiz oranı ile birikimlerini değerlendirmek isteyen ING Bank müşterilerinin en sık tercih ettiği uygulamalar arasında yer almaktadır.

Turuncu Hesap’ın işleyişini belirleyen diğer özellikler:

  • Turuncu Hesap kullanmak isteyen ING Bank müşterileri, kullandıkları süreç içerisinde Havale ve Eft ücreti ödemeyeceklerdir. Ayrıca Turuncu Hesap için herhangi bir hesap işletim ücreti de tahsil edilmeyecektir.
  • Turuncu Hesap açtıran müşteriler, 1 yıl boyunca “Hoş Geldin Faizi” (ilgili dönem için bankanın belirlediği güncel faiz oranı üzerinden) kazanacaklardır,
  • Turuncu hesabın tercih edilmesini sağlayan en önemli özellik, müşterilerin vade beklemek zorunda kalmamalarıdır. Bir yandan vadelerini beklerken, hesaplarından para çekebilir veya hesabına para yatırabilmektedirler.
  • Turuncu Hesap’ın işleyiş şekli, gecelik olarak hesaptaki mevduata faiz işletmesi, sonrasında oluşan faizi hesaba tekrar aktarması şeklindedir.
  • Turuncu Hesap kullanmak isteyen müşteriler TL’nin dışında, USD / EUR veya GBP cinsinden de hesaplarını açtırabilmektedirler.
  • Oranı piyasa ile eşdeğer şekilde güncellenerek belirlenen “Hoş Geldin Faizi” artış veya azalış gösterebilir. Bu şekilde birikimler 12 aylık süre boyunca değer kaybetmeden güncellenir.

Turuncu Hesap Açılışı ve Başvuru:

Turuncu Hesap açtırmak isteyen ING Bank (ya da henüz ING Bank müşterisi olmayanlar) müşterileri, kendilerine en yakın ING Bank şubelerinden başvurularını yapabileceklerdir. Hesap açışını şube kanalı üzerinden gerçekleştirdikten sonra, normal işleyişe dair her işlemi ister dijital kanallardan (telefon bankacılığı, mobil bankacılık, internet bankacılığı) isterlerse yine şube üzerinden yapabileceklerdir.

Turuncu Hesap Faiz Hesaplama ve Maliyet Tablosu:

  10 Bin’e kadar 25 Bin’e kadar 75 Bin’e kadar 150 Bin’e kadar 250 Bin’e kadar 500 Bin’e kadar 750 Bin’e kadar 1 Milyon’a kadar 1 Milyon ve üzeri
ING Turuncu Hesap Avantajlı Faiz Oranı 9% 10% 11.50% 13.5% 13.5% 15% 15% 15% 4%
ING Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı 17% 17% 17% 17% 17% 17% 17% 17% 4%

E-Turuncu Hesap

Bu hesap türünün farkı, adından da belli olacağı üzere, tüm bankacılık işlemlerini ağırlıklı olarak dijital kanallarını kullanarak, şubesiz olarak gerçekleştirmek isteyenlerin yararlandığı bir bankacılık uygulamasıdır. Faiz kazanma, vade bekleme veya mevduatlarını gündüz diledikleri şekilde kullanmak konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmayan e-turuncu hesapta 1 yıl boyunca “Hoş Geldin Faizi” uygulanmaya devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz