Ana Sayfa Pratik Bilgiler İnternet Üzerinden Kazanç Elde Etme Yöntemleri

İnternet Üzerinden Kazanç Elde Etme Yöntemleri

Bu yazımızda İnternet üzerinden garanti gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerden herhangi birisi ile ek gelir elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu yöntemlerle ciddi kazanç elde eden birçok kişi olduğunu da belirtmekte fayda var.

Udemy Platformu

Udemy platformu son yıllarda popüler olmuş bir online eğitim kursudur. Bu kursta birçok farklı alanda ücretli eğitimler verilmektedir. Bu platformda eğitimci olmak ise ücretsizdir. Eğer bir alanda yeterliliğe sahipseniz bu platforma üye olup eğitmen olabilirsiniz.

Tabi ki bu platformda herkes eğitimci olamaz. Eğitimci olmak için belirli bir video kalitesinde bildiklerinizi net bir şekilde anlatmanız gerekmektedir. Platformda: Yazılım, Tasarlama, Pazarlama, Sağlık, Müzik, Kişisel Gelişim ve daha birçok farklı kategori bulunmaktadır. Udemy.com’a girerek gerekli bilgiyi temin edebilirsiniz.

Podcast Blog

Blog açmak ve bu bloglardan gelir elde etmek İnternet üzerinde ki en kazançlı yöntemlerin başında gelmektedir. Bu işi yapan birçok kişi olduğu için ve bu yöntem artık en ince ayrıntısına kadar bilindiği için bu yazımızda biraz farklı bir yönteminden bahsedeceğiz.

Podcast, ses ve görüntü kayıtlarından oluşan yayınlardır. Günümüzde insanlar artık yazılı kaynaklara eskisi kadar ilgi göstermiyorlar. Youtube’un popüler olmasının en büyük sebeplerinden biriside budur. Bir bilgiyi yazılı olarak anlatmaktansa Podcast olarak yayın yapmak çok daha kolay bir yöntemdir. Bu yöntemle ilgi alanınız olan bir alanda yayın yaparak blogunuzun kullanıcı sayısını zamanla arttırabilirsiniz.

Kullanıcı sayısı arttıkça reklam imkanları da doğru orantıda artmaktadır. Orta seviye bir podcast blog sahibinin geliri ise 1000 TL’nin üzerindedir.

Viop Borsası

Viop, son yıllarda popüler olmuş bir yatırım aracıdır. Foreks borsalarında ki kaldıraç oranlarının 1:10 oranına kadar inmesinden sonra eski popülerliğini kaybetmiştir. Burada ise boşluğu Viop doldurmuştur. Foreks’e oranla daha az risk içeren bu borsada ise gelir elde etmek için eğitim almak şarttır.

Arbitraj, riskten korunma ve spekülasyonlardan kazanç elde etmek gibi imkanlar bulunmaktadır. En garantili yöntem ise Arbitrajdır. Arbitraj, iki farklı borsa arasında ki farktan yararlanarak gelir elde etme yöntemidir. Özellikle kripto para borsalarında bu mantıkla ciddi gelirler elde edilebilir.

Yandex Toloka

Yandex Toloka ise farklı bir gelir elde etme yöntemidir. Tamamen Türkçe görevlerin olduğu bu platformda görevleri yerine getirerek kazanç elde edebilirsiniz. Burada yayıncı olarak da başkalarına çeşitli görevler yaptırabilirsiniz.

Yandex arama motoru kendi işleri için çalışan tutmanın maliyetini azaltmak için bu platforma üye olan kişilere görevler vererek gelir sağlamaktadır. Ödeme yöntemleri ise biraz sıkıntılıdır çünkü Paypal ve Yandex.Money ülkemizde geçerli değildir. Skrill kullanarak da kazandığınız kazançları talep edebilirsiniz. Bu yöntemde ise büyük gelirler olmasa da en azından ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar gelir elde edebilirsiniz.

Twitch

Oyun oynayan yayıncılar tarafından sıklıkla tercih edilen bu platformdan gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemle ayda 5000 TL’nin üzerinde gelir elde eden yayıncılar bulunmaktadır. Buradan gelir elde etmek için yaptığınız yayınların bir kitle tarafından takip edilmesi gerekmektedir.

Kitleyi kazanmak için ise viral reklam yapmalı ve yayınlarınızı izlettirmelisiniz. İlgili oyunu iyi oynamaktan ziyade yayını izlettirmek daha önemlidir. Abone olan kişilerden kazanç sağlanabileceği gibi yayına bağış yapanlardan da kazanç elde edilir. Bu platformda ise en büyük dezavantaj Twitch platformunun dönen her paradan yüksek komisyon almasıdır.

Domain Ticareti

Domain, web sitelerinin alan adlarına verilen isimdir. Örneğin bu sitenin alan adı “bilgirehberim.net” dir. Bu alan adlarının ticareti aktif olarak yapılmakla birlikte 2. el ticareti gibi hareketli bir pazarı bulunmaktadır. Tabi ki alan adları sahip oldukları isimlere göre fiyatlanmaktadır. Örneğin, haber.com gibi bir dalan adı ile haberciler.com alan adlarının fiyatları farklıdır.

Bir anahtar kelimenin yani “haber” kelimesinin Google arama sonuçlarında ki arama hacmi de çok önemlidir. Stokçuluk yaparak veya beğendiniz alan adlarını 1-2 yıl elinizde tutarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Link Kısaltma Servisleri

Link Kısaltma servislerinden de kazanç elde edilebilir. Bu yöntemle ayda 500 TL gibi bir kazanç elde etmek zor olsa da garantili bir yöntemdir. Bir web sitesi açarak linkleri çevirebileceğiniz gibi Youtube’da da çektiğiniz videoların açıklama kısmında link kısaltarak para kazanabilirsiniz.

1000 link kısaltmaya verilen ücret yaklaşık olarak 15 ile 20 TL arasında değişmektedir. Ülkemizde birçok link kısaltma servisi olsa da en güvenilir sayım yapan ve tıklama başına ücret veren sistemlerin başında Tr.link gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz