Ana Sayfa Pratik Bilgiler İş Bankası Ek Hesap İncelemesi

İş Bankası Ek Hesap İncelemesi

İş Bankası müşterileri nakde ihtiyaç duyduklarında hesaplarında para olmasa bile birçok bankacılık işlemlerini ve günlük ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. Üstelik şubeye gitmeden ve diğer yorucu prosedürlerle uğraşmaya gerek kalmadan!

Hesap Özellikleri

İşbankası Ek hesap kullanıcıları, vadesiz TL hesaplarında yeterli bakiye olmaması, unutulan veya hesapta olmayan ödemeleri olduğunda hızlı ve kolay bir şekilde kullanabildikleri kısa vadeli finansman desteği sayesinde sıkıntı yaşamadan tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. İşte Ek Hesap’ın özellikleri:

  • Eft, Havale gibi günlük bankacılık işlemlerini yapabilir,
  • Kredi kartı, fatura gibi ödemelerin yapılmasında kullanılabilir,
  • Okul taksiti, kira, SGK Primi, kredi, otomatik ödemeler gibi rutin ve aksamadan gerçekleşmesi gereken ödemelerin devam etmesini sağlar,
  • Ek Hesap limiti alışverişlerde Banka Kartı ile birlikte kullanılabilir,
  • ATM’lerden ilgili limit tamamen veya kısmen nakit olarak çekilebilir.

Ek Hesap’ın İşleyiş Özellikleri:

Müşteriler Ek Hesap’ı kullandıkları gün sayısı üzerinden bankaya faiz ödeyeceklerdir. Ek hesabın kullanılmadığı durumlarda müşteriden herhangi bir faiz veya ücret talep edilmez.

Müşterinin Ek Hesap’ı (limiti dahilinde) gün içerisinde istediği sıklıkta kullanma avantajı vardır, müşteriye uygulanabilecek herhangi bir kısıtlama ve sınırlama bulunmamaktadır.

Hesaba para girişi olduğunda Ek Hesap’ın kullanılmış olan kısmı otomatik olarak tahsil edilir. Müşterinin Ek Hesap bakiyesini kapatmak için herhangi bir sözlü veya yazılı talimat vermesine gerek yoktur.

Müşteriler Ek Hesap’ı 1 gün kullanıp, aynı gece tekrar artı bakiyede kapatmış olsa dahi, 1 gecelik faiz ödemek durumundadır. Tatil günleri ve haftasonlarında kullanılması halinde ise en yakın iş gününe kadar geçecek olan süreç için müşteriye faiz uygulanacaktır.

Faiz ödemeleri müşterinin belirleyeceği periyotlar halinde aylık veya 3 aylık olarak gerçekleştirilecektir.

Ek hesaba yatıralacak olan tüm nakit girişlerin hesaba geçmesi 1 işgünü sonrasında olacaktır.

Yasa gereği tüm Ek Hesap’lar (tüm bankalardaki KMH hesapları dahil) yılda sadece 1 gece artı bakiyede kapanması gerekmektedir. Ertesi gün müşteri hesabını tekrar istediği şekilde kullanmaya devam edebilir.

Müşterinin Ek Hesap’ı sürekli kullanabilmesi için, faiz ödemelerini düzenli olarak yapması ve yılda 1 gece Ek Hesap’ını artı bakiyede kapatması gerekmektedir.

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Ek Hesap kullanmak isteyen İşbankası müşterileri, İşbankası şubelerinden yardım alabilecekleri gibi, İşCep’ten veya internet bankacılıktan başvurularını yapabilirler. 10.000 TL’ye kadar yapılabilecek olan başvuruların onaylanması halinde, şubeye gitmeye gerek kalmadan Ek Hesap’ları vadesiz TL hesaplarına tanımlanacaktır. Müşteriler 7 gün 24 saat başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru için:

İşCep’ten ⇒ Krediler ⇒ Ek Hesap ⇒ Başvuru

İnternet Bankacılığından ⇒ Kredilerim Ek Hesap ⇒ Başvuru adımları sırasıyla takip edilerek başvuru tamamlanır.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

İşbankası Ek Hesap’ın faiz oranı %2,02 (faiz oranı banka tarafından değiştirilebilir, piyasa koşullarına göre güncellenebilir. En güncel faiz oranı banka ile teyit edilmelidir)’dir.

Kredi Tutarı (TL) Kullanım Süresi (Gün) Faiz Oranı Geri Ödenecek Toplam Tutar
500 1 2,02% 500,41 TL
500 7 2,02% 502,83 TL
500 30 2,02% 512,13 TL
1.000 1 2,02% 1.000,80 TL
1.000 7 2,02% 1.005,66 TL
1.000 30 2,02% 1.024,24 TL
2.000 1 2,02% 2.001,62 TL
2.000 7 2,02% 2.011,31 TL
2.000 30 2,02% 2.048,48 TL

Taksitli Nakit Avans

Taksitli krediye ihtiyaç duyan İşbankası müşterileri bankaya tekrar başvurmaya gerek kalmadan Maksimum Kart’larını kullanarak alışverişlerlerini taksite bölebilir, geri ödemelerini ise 12 aya varan taksitler halinde ödeyebilir.

Taksitli Nakit Avans müşterileri başvurularını; Maximum Mobil’den, internet şubesinden, İşbankası şubelerinden, ATM’lerden, İşCep’ten veya 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezinden yapabilirler.

Taksitli Nakit Avansın Özellikleri:

  • Taksitli Nakit Avans 5-12 ay vadelerde geri ödeme yapma seçenekleri ile çekilebilir,
  • Faiz oranına (%2,02) KKDF ve BSMV dahil değildir.
  • Taksitli Nakit Avans işleminde banka tarafından müşteriye yansıtılacak olan herhangi bir masraf veya ücret bulunmamaktadır.
  • Taksitli Nakit Avans çekiminde, müşteri ilgili kredi kartının nakit çekim limiti dahilinde para çekebilir. Bu limitin üzerinde para çekememektedir. Eğer Taksitli Nakit Avans çekeceği ATM’nin tek seferde verebileceği tutar, müşterinin çekmek istediği tutardan az ise, ikinci bir işlem yapılması gerekmektedir.
  • Taksitli Nakit Avans işleminde günlük toplam limit 15.000 TL’dir. (Maksimum Mobilde, internet şubesinde, çağrı merkezinde, İşCep’te ve cep şubesinde)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz