Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri İstanbul İSKİ Su Borcu Sorgulama

İstanbul İSKİ Su Borcu Sorgulama

İSKİ su borcu sorgulamak artık günümüzde oldukça kolay. Sistemlerin tamamen dijital dünyaya taşınmasıyla beraber hayatımıza giren bu kolaylıklar sayesinde bütün faturalarımızı sorgulayabiliyoruz. İSKİ faturaları da bunlardan birisi. Özellikle megakent istanbul’da yaşayanların İSKİ şubelerinde sıra beklemelerinden dolayı sorunlar yaşayabiliyorlardı. Ama aşağıda vereceğimiz yöntem sayesinde kolayca İSKİ’nin İstanbul’daki aboneleri su faturası sorgulayabilecekler.

İstanbul İSKİ Su Borcu Nasıl Sorgulanır?

Öncelikle belirtelim ki İSKİ su borcunun sorgulanması yine İSKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden kolayca halledilebiliyor. Lakin sorgulama işlemini yapılabilmesi için 8 haneli abonelik numaranız gerekiyor. Abonelik numaranıza sahipseniz İSKİ’nin resmi internet sitesine girip ödeme işlemleri altında borcunuzu kolayca sorgulayabilirsiniz. Şayet abonelik numaranız 8 rakamdan az ise başına 0 koymanız gerekmekte.

İSKİ Abone Numarası Nasıl Öğrenilir?

Şayet borcunuzu sorgulayacağınız abonelik numaranız bilmiyorsanız yine yapacaklarınız çok basit. İSKİ abonelik numaranızı öğrenmek için İSKİ tarafından gönderilmiş bir faturaya ihtiyacınız var. Zira su faturalarının üzerinde yer alan ‘MUKAVALE NO’ yazan kısım, sizin abonelik numaranızı belirten kısımdır. Oradaki 8 haneli rakamı kullanarak kolayca borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz