Ana Sayfa Pratik Bilgiler Karavanınızı Eve Çevirin!

Karavanınızı Eve Çevirin!

Karavanlar uzun zamandır genç kuşağın gezerek yaşamak için en ideal yaşam alanı konumunda. Gençlerin hayallerini süsleyen bu araç bir yaşam alanı yapılabilmek için yepyeni teknolojilerle döşeniyor. Genellikle Milenyum Kuşağı gençleri karavanda hayat geçirmek istiyorlar. Hayatını çalışarak geçirmekten sıkılan Milenyum kuşağına ilham veren onca manzara, yol, karavan fotoğrafları onları karavanda bir ömür geçirme hayallerine itiyordu.

Global bir video paylaşım sitesi olan YouTube’da 116.000 den fazla abone sayısına ulaşan Nate Murhp’in bir karavanı nasıl bir yaşam alanına çevirebileceğiniz konusunda kaydettiği video yaklaşık olarak 9 milyon izlenme sayısına ulaştı. Gençlerin bu karavan ilgisi özgür yaşam ve kimseye bağlı olmadan kendi istediği gibi yaşama tutkusundan kaynaklanıyor. Gençler bu karavanları hem yaşam alanına çevirip orada yaşamayı hem de yaşam alanları bir araç olduğu için gezerek hayatını devam ettirmeyi istedikleri için hayal ediyorlar. Her ne kadar tatlı bir hayal gibi görünse de karavanlar ya da herhangi bir araç insanın yaşam standartlarına uygun olamıyor. Uygun hale getirilmeye ne kadar çalışılsa da insanoğlunun alışmış olduğu “Ev Hayatı” prensiplerine uzak olan karavanlar son zamanlarda önemli çalışmalarla geliştirilmeye başlandı.

Airstream’da Gezerek Yaşamak!

Gençlerin böyle bir hayat hayal etmelerinin en büyük sebeplerinden biri günlük rutinlerini ve sorumlulukları bir kenara bırakıp gezip öğrenerek huzurlu bir hayat geçirmekti. İnsanın bir araçta yaşamasının zor olduğu gerçeğini kabullenemeyen gençler için de yeni kapı gelişmiş karavan teknolojileri oldu. Gençlerin yaratmış olduğu bu trendi kullanarak bu teknolojileri geliştiren isim ABD’li karavan üreticisi Airstream oldu.

Bu RV Karavanlarındaki Wi-Fi teknolojisiyle karavanın üstündeki havalandırmayı, ışıkları, sinyal güçlendiriciyi (Wi-Fi Boost) açıp kapatabilecek ve mobil cihazınızdan karavanınızın kalan benzinine bakabileceksiniz. Airstream bu teknolojinin reklam filminde baby – boomer kuşağında bir baba ve bir oğul rolünde oynattığı oyunculara babanın oğluna karavan özelliklerini anlatması konusunda direktif verdi.  Filmde cep telefonuna indirdiği bir uygulama ile baba, karavanın ışıklarını ve havalandırmasını açıp kapatıyor, sinema moduna geçiş yapabiliyordu.

Airstream’ın Özellikleri

Airstream, dış kısmının klasikliği kadar iç kısmının modernliğine de çok önem veriyor. Tüketicisine oldukça iyi bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Airstream, kullanıcıların her isteğine yanıt verebilen uygulamasıyla kullanım kolaylığı ve gerekli yardımları sağlayabiliyor. Her yerde tüketicisinin işini kolaylaştırmayı hedefleyen Airstream, oldukça istekli olan bugünün tüketicisine çok iyi bir deneyim yaşatıyor. Markanın yeni stratejisinin en büyük parçası ise “Airstream Smart Control Technology”. 2014 yılında yepyeni bir internet sitesi açan firma daha interaktif hale gelmişti. Markanın hedef kitlesi gelir düzeyi yüksek ve şehirli Milenyum Kuşağı insanları. Bu hedef kitlenin ilgisini çekmeyi fazlasıyla başaran Airstream bu teknolojilerin tüketiciye çok büyük kolaylıklar sağlayacağını açıkladı. Airstream sayesinde gençler hayal ettikleri gibi belirli rutinlerden sıyrılıp gezerek yaşama isteğini gerçekleştiriyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz