Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Kırıkkale Başkent Elektrik Fatura Sorgulama ve Ödeme

Kırıkkale Başkent Elektrik Fatura Sorgulama ve Ödeme

Orta Anadolu kentlerinden olan Kırıkkale’ye, Ankara merkezli Başkent EDAŞ hizmet vermektedir. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. kentin her tarafına bu hizmeti götürmekte ve bunun karşılığını da faturalarla Kırıkkalelilere yansıtmaktadır. Şirket tarafından gönderilen faturalar PTT ve banka şubelerinden ödenmektedir. Fakat şirket, bu noktada müşterilerine önemli bir kolaylık sağlamış ve faturalarını daha basit yollardan ödemelerine imkan vermiştir.

Bilindiği gibi Başkent EDAŞ, bir Enerjisa şirketidir ve bundan dolayı hizmetlerin bir kısmı Enerjisa resmi web sitesi üzerinden verilmektedir. Bu hizmetlerden birisi de fatura ödeme ve sorgulama işlemidir. Müşteriler faturalarını ödemek için https://online.enerjisa.com.tr/ adresine giriş yapmak zorundadır. Söz konusu siteye girildiğinde üyelik istendiği görülecektir. Eğer daha önceden üyelik alınmışsa, bu işlemin tekrar yapılasına gerek yoktur. Üyeliği olmayan kişiler ise mutlaka bunu yapmalıdır. Son olarak sistem üzerinden fatura bilgileri girilerek sorgulama yapılır. Kırıkkaleliler böylece ödemeleri gereken tutarı sorgulamış olur. Eğer ödeme yapmak istenirse banka kartı ya da kredi kartı kullanılmalıdır.

Yukarıda bahsedilen işlem, 444 4 372 numaralı hat üzerinden de yapılabilir. Bu noktada insanlar doğru numarayı aradığından ya da doğru siteye girdiğinden emin olmalıdır. Ayrıca girilen bilgiler, üçüncü bir kişi ile paylaşılmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz