Ana Sayfa Finans Koronavirüs İhtiyaç Desteği Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Koronavirüs İhtiyaç Desteği Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kamu Bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları aracılığı ve Kredi Garanti Fonu desteği ile 10.000 TL (onbin) 7.500 TL ve 5.000 TL Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren almaya başladı.

Kredi Başvuruları SMS, Bankaların İnternet Siteleri ve İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık Üzerinden başvurular kabul edildi. Yaşanan yoğunluk ve aşırı başvuru yapılması ve yine kredi onaylarının Kredi Garanti Fonu tarafından verilmesi daha doğrusu birlikte değerlendirildiği için süreç uzaması oldukça olağan olmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından 07/04/2020 tariginde yapılan açıklama da ise; Yaklaşık 3.7 Milyon Başvurunun yapıldığı ve bu haftadan başlamak üzere Temel İhtiyaç Desteklerinin onaylanarak başvurucuların hesaplarına veya ATM lerden çekebilme hazırlılarının tamamlandığı ve ödemelerin başlayacağını belirtti.

Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir Nereden Sorgulanır?

Öncelikle yapılan başvuruların çokluğu sürecin uzamasının en büyük nedenidir, yine bir çok kişi aynı anda bir çok kamu bankasından başvuru yaptığı için mükerrer başvuruların ayıklanması da süreci uzatan etkendir. Hangi bankadan başvurulursa başvurulsun onay aynı yerden verilecektir. Burada Asıl karar verici yer banka değil Kredi Garanti Fonu olduğunu da hatırlatalım.

Müşterisi olmadığı bankadan SMS ve İnternet üzerinden başvuru yapan kişilerin başvurularını sorgulama olanağı yoktur kendilerine gelecek SMS bilgisini beklemek zorundalar. Ancak Bankanın İnternet BAnkacılı veya Mobil Bankacılık kanallarından İnternet Bankacılığı Şifresi ile giriş yapanlar Kredilerim> Başvurularım kısmından şifreleri ile girerek başvurularının akıbeti hakkında bilgi alabilirler. Muhtemelen Değerlendirmede şeklinde görünmektedir.

Size mutlaka SMS bilgilendirme gelecektir gecikme tamamen yoğunluktan olduğunu bilmenizde yarar vardır.

SMS Geldi İstenen Kredi Tutarını İşaretledim Ne Zaman Hesaba Para Yatar

Yine başvuruculara Bakan’ın açıklamasından sonra istenen tutarın seçilmesine ilişkin onay SMS leri gelmeye başladı 5-7 veya 10 Bin TL seçeneğini seçerek gönderen kişilerin kredileri onaylanmış ve hesaplara yatırılacak anlamına gelmektedir. Bunun süresi ise 3-5 gün süreceği ve bu zaman diliminde paranın yatacağı anlamına gelir.

Son olarak başvuru yoğunluğu, mükerrer başvurular nedeniyle sürecin uzamasının normal olduğunu yaklaşık 4 milyonu bulan başvurunun incelenmesi kolay bir süreç değildir. Temel İhtiyaç Desteği hemen hemen herkese verilecek diyebiliriz sadece biraz zaman gerekecek.

Yine Devlet Yardımlarına başvuru hakkında bilgi için; https://bankasitesi.com/tag/onaylanan-krediyi-cekme/

yukarıda bulunan linkten bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz