Ana Sayfa Pratik Bilgiler Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı sahibi olmak adına öncelikle size ne uygun olan bankayı araştırıp bulmanız gerekmektedir. Kredi kartları arasında faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kredi kartlarının kendi içlerinde farklı farklı avantajları bulunur. Mesela, uçakla aşırı seyahat eden biriyseniz bu bağlamda kredi kartları vardır ve bu kredi kartından uçak bileti satın aldıkça sizlere puan verir. Bu puanlar ile indirimli yada bedava uçak bileti satın alabilirsiniz. Aynı şekilde araba ile aşırı işiniz varsa yani araba ile fazla yolculuk ediyorsanız, akaryakıt avantajları sunan kredi kartları mevcuttur. Bu kredi kartına sahip olmanız sizin akaryakıt alımlarınızda indirim sahibi olmanızı sağlar.

Günümüzde kredi kartı başvurusu adına birçok yol mevcuttur. İster bankadan, ister internetten, istersenizde telefondan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankaların kredi kartı başvuru yöntemleri çoğunlukla birbirine benzer. Kredi kartları kendi içlerinde değişkenlik göstersede başvuruda birbirleri ile aynılarıdır.

Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

İnternet günümüzde oldukça yaygındır ancak hala da yüz yüze görüşmenin verdiği güveni verememiştir. Özellikle de bazı insanlar bu konuda oldukça titizdir. Yüz yüze görüşmelerde kendilerini daha güvende ve daha rahat hissetmektedirler. Kredi kartı başvurusu için başvuracağınız bankanın en yakın şubesine giderek, oradaki personele kredi kartı talep ettiğiniz belirtebilirsiniz. Ancak kredi kartı çeşitliliğini görmeniz açısından yine de internetten bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Size en uygun kredi kartını belirledikten sonra o kredi kartına sahip olan bankanın yolunu tutmalısınız.

Kredi kartı başvurusu için nüfus cüzdanınızı ve ehliyetinizi yanınızda götürmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdirde eve git gel yapmak zorunda kalırsınız. Kredi kartı başvurusu için size verilen formu doldurduktan başvurunuz en kısa süre içerisinde değerlendirmeye alınır.

Cep Telefonundan SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye kadar gitmeye üşenenler için yada şubeye gidecek zamanı olmayan kişiler için SMS ile başvuru yöntemi oldukça iyi bir alternatifdir. Bankanın telefon numarasına T.C kimlik numarınızı ve bankanın belirlemiş olduğu kelimeyi yazdıktan sonra SMS’i gönderebilirsiniz. Bu bağlamda başvurunuz en kısa süre içerisinde değerlendirilecek ve bankanın müşteri hizmetleri tarafından aranacaksınız.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Açık konuşmak gerekirse günümüzde en fazla kullanılan yöntem internetten başvuru yöntemidir. Bankanın web sitesi üzerindeki gerekli olan formu doldurduktan kısa bir süre sonra aranırsınız ve kredi kartı başvuru süreci ile alakalı bilgi alırsınız. Eğer kredi kartı başvurunuz onaylanırsa gerekli olan belgeler ile yine şubeye gitmeniz gerekebilir. Ancak ne olursa olsun günümüzdeki en rahat başvuru yöntemi kesinlikle internet üzerinden kredi başvurusu yöntemidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz