Ana Sayfa Pratik Bilgiler Kredi Kartı Online Alışverişe Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Online Alışverişe Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Yapılan bir araştırmaya göre online alışveriş sitelerinde yapılan kredi kartı harcamaları sürekli olarak artmakta. Kullanıcılar kredi kart bilgilerini girerek e-ticaret sitelerinden diledikleri ürünü rahatlıkla sipariş verebiliyorlar. Tabi ki bu durumu suistimal eden alışveriş sitelerinin sayısı da oldukça fazla. Bazı e-ticaret sitesi sahipleri, alışveriş esnasında kullanılan kredi kartının bilgilerini çalıp başka alışverişlerde kullanabiliyorlar. Yine sitelerin veri tabanlarının hacklenmesi durumunda da bu tarz bir olay yaşanabilir.

Bu tarz dolandırıcılık ve kredi kartı hırsızlığı yaşamamanız adına birçok güvenilir yöntem bulunmaktadır. Geçen günkü yazımızda anlattığımız BKM Express bu yöntemlerin başında gelmektedir. Yine sanal kart uygulamaları ile kredi kartı bilgilerinizi vermeden alışveriş yapabilirsiniz. Bu yazımızda ise makalemizin ana konusu olan kredi kartını online alışverişlere kapatma yöntemini anlatacağız.

Kredi kartlarını online alışverişlerde kullanmayan kullanıcılar kartlarını online alışverişe kapatmaları durumunda yukarıda anlattığımız durumları yaşamazlar. Kredi kartını online alışverişlere kapatmak ise oldukça kolaydır. İlgili bankanın müşteri temsilcisine bağlanarak kişisel bilgilerinizi vermeniz durumunda kartınızı alışverişe kapatabilirsiniz. Bu sayede kredi kartınızda şüpheli harcama ihtimali ortadan kalkar. Kartınız sadece temaslı alışverişlerde kullanılır.

Sanal Kart Kullanımı

Birçok bankanın sanal kart uygulaması mevcuttur. Bu kartlara alışveriş tutarınızca bakiye yüklemeniz durumunda kart bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmaz. Sizin yapmanız gereken tek şey bu tarz alışverişlerde limit belirlemektir. Bankaların telefon uygulamalarını yükleyerek rahatlıkla sanat kart oluşturabilirsiniz. Yine İnternet bankacılığı da sanal kart oluşturmanın başka bir yöntemidir.

Neredeyse her bankanın sanal kart uygulaması olduğu için tek tek banka bilgisi paylaşmanın bir anlamı yok. Şunu da belirtmekte fayda var, eğer kartınızı online alışverişlere kapatırsanız sanal kart kullanamazsınız.

Kredi Kartında ki Şüpheli İşlemler

Yukarıda ki linkten daha önce kartınızdan sizin yapmadığınız bir işlem yapılması durumunda parayı nasıl geri alacağınıza dair anlatım mevcuttur. Aşağıda ki linkte ise güvenilir bir alışveriş yöntemi olan BKM Express‘in anlatımı mevcuttur. Bu yöntemde en güvenilir alışveriş yöntemlerinin başında gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz