Ana Sayfa Pratik Bilgiler Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

Kredi kartından çeşitli yöntemlerle nakit para çekilebilir. Anlık para ihtiyacı olması durumunda nakit avans ön plana çıkan bir yöntem olsa da faizi oldukça yüksektir. Bu sebeple aşağıda anlatacağımız yöntemlerle kredi kartının limiti tutarınca nakit para ufak kesintilerle alınabilir.

Nakde Çevirme Yöntemleri

Yukarıda da dediğimiz gibi yüksek faizler sebebiyle nakit avans çok tercih edilen bir yöntem değildir. Kredi kartını esnaflarda kullanarak belirli komisyonlarla nakit çekimi yöntemi birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Bakkal, kuyumcu ve telefoncu gibi çeşitli meslek gruplarından kişiler kredi kartından belirli komisyonları keserek direkt olarak nakit para verebilir. Nakit avans garantili bir yöntemdir fakat aşağıda ki yöntemlerde ufak tefek sorunlar ortaya çıkabilir.

İnternet Alışverişleri

Bir arkadaşınız İnternet üzerinden bir ürün satın almak isteyebilir. Bu durumda kredi kartından ürünün ödemesini yaparak arkadaşınızdan ürünün tutarını talep edebilirsiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz bir komisyon olmayacağı gibi ürünü teslim ettikten sonra da nakit parayı alabilirsiniz. Eğer kişi ürünü almaktan vazgeçerse ürünü geri iade ederek hiçbir zarara uğramazsınız. En garantili yöntem bu olsa da Sanalpazar’da seçenekler arasındadır.

Sanalpazar.com yıllardır faaliyet gösteren güvenilir bir kurumdur. Kredi kartı İnternet alışverişlerine açık ise, ilgili web sitesinden %5 komisyon ödeyerek kredi kartını nakde çevirebilirsiniz.

Kuyumcular

Nakit ihtiyacı bulunan kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerin başında Kuyumcular gelmektedir. Kuyumculardan kredi kartı ile altın alarak tekrar bu kuyumcuya satabilirsiniz. Bu şekilde de nakit para alınmış olur fakat komisyon tutarı her kuyumcuda değişmektedir. Bu sebeple alışveriş yapmadan önce komisyon tutarını öğrenmekte fayda var.

Telefoncular

Bu yöntemde ödeyeceğiniz komisyon oranı kuyumculardan biraz daha fazladır. Tek çekim veya taksitli çekimle bir telefon satın alıp tekrar telefoncuya bu telefonu satarak anlık nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Esnaflardan ziyade Teknosa, Mediamarkt ve Vatanbilgisayar gibi firmaları tercih etmek daha avantajlıdır. Bu sitelerden alınan ürünlerde kargo sebebiyle gecikme olduğu için bu süreyi de göz önünde bulundurmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz