Ana Sayfa Genel Lavabodan Yavaş Giden Su Sorunu

Lavabodan Yavaş Giden Su Sorunu

Mutfakların Korkulu Belası

Lavabodan yavaş giden su sorunu, tesisatçıların en sık karşılaştığı problemlerden biri. Mutfak lavabosundan su olması gerektiği gibi gitmiyor ve giden su lavabodan geri geliyorsa, bu durum lavabonuz için işlerin yolunda gitmediğine dair önemli bir kanıt niteliği taşır.

Mutfak lavabosu tıkanması genel olarak aşırı yağlanmadan kaynaklanır diyebiliriz. Giderin içine düşen yemek artıkları ve yağlar boru içinde birleşerek suyun rahatça akmasını engelleyip zamanla geri tepmeye sebep olur.

Mutfaklar hem ev hanımlarının hem de iş hayatının olmazsa olmazıdır. Bir lokanta ya da kahvehanenin müşterilerine temiz ve uygun bir şekilde hizmet edebilmesi için giderlerinin iyi çalışıyor olması ve tıkanıklık problemi olmaması en önemli gerekliliklerdendir. Tıkanıklık sonucu yıkanamayan bulaşıklar ve temiz olmayan suyun giderden geri gelerek etrafa dökülmesi bu yerlerde sinir bozucu durumlara ve pek de hoş olmayan bir izlenim yaratmaya neden olabilir. Bu durumdan ötürü, her firma ve mutfağın uygun aralıklarla giderlerini temizleme işlemine tabi tutması elzem bir öneme sahiptir. İşin uzmanı bir tesisatçı tarafından yapılacak bir bakım ile sorunlar yaratılmadan önüne geçilerek istikrarlı bir mutfak düzeninin devamlılığı sağlanabilir. Lavabodan yavaş giden su sorunu konusunda faydalı olabilecek bilgileri derledik.

Mutfak Lavabosundan Suyun Tam Gitmeme Nedenleri

  • Lavabonun suyu yeterince çekmemesinin nedeni lavabo eğimi ile ilgili olabilir. Eğimsiz bir boru tıkanıklıklara sebep olmakla kalmaz; diğer yandan da giderlerden akan atıkların olması gerekenden oldukça yavaş ilerlemesine sebep olur. Bu lavabolar teknik olarak tam anlamıyla tıkanmamış olsalar bile geç gitme ya da su birikmesi gibi durumlara maruz kalmaya neden olabilir.
  • Lavaboya dökülen çeşitli yağlar
  • Lavaboya kaçan küçük yemek artıkları (Tavuk kemikleri, fasulye taneleri)
  • Saç, kıl, sakal, tüy, sabun artığı gibi maddelerin lavabodan akmasına izin vermek
  • Sıkça kimyasal lavabo açıcı kullanılarak şekli bozulan gider borularının görevlerini düzgünce yapamamaları
  • Lavabo giderinde süzgeç bulundurmamak
  • – Uzun süreli kullanıma bağlı olarak birikmiş çeşitli kalıntılar.

Bu yazıda, sizler için ‘ lavabodan yavaş giden su sorunu’ konusunu inceledik.

Eğer Çözüm Arıyorsanız Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır ? Yazımızı Okuyarak Lavabo Tıkanıklığına Karşı Neler Yapabileceklerinizi Öğrenebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz