Ana Sayfa Girişimci Neden Affiliate Marketing Tercih Edilmeli?

Neden Affiliate Marketing Tercih Edilmeli?

Son yıllarda internet para kazanma yolunda da oldukça büyük bir patlama yapmıştır. Öyle ki internet üzerinden büyük paralar kazananların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. İnternet üzerinden para kazanmak için uygulanan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunların başında da hem reklam veren firmalar hem de bu iş ile tanıtım yapan kimseler büyük paralar kazanmaktadır. Büyük kar sağlarlar. Satış ortaklığı olarak Türkçeye çevrilebilecek olan affiliatemarketing nedir? Affiliatemarketing temelde yazımızda da bahsettiğimiz gibi 2 unsurdan oluşur. Bunlardan birisi reklam veren firmadır. Diğeri ise satış ortağı yani affilatedir. Tabi ki bu ikisi arasında köprü vaziyeti gören affiliate ağları da etkisi yadsınamayacak öznelerdendir.

Herkesin aynı anda kazandığı bu pazarlama yönteminde affiliateler kendi bloglarında ya da herhangi bir sitelerinde reklam verenden aldıkları linkleri yerleştirerek kazanıyor. Affiliateler komisyon üzerinden çalışır. Dolayısıyla kendileri bir malı ne kadar iyi pazarlayabilirse o kadar çok kazanç elde edecektir. Affiliate pazarlama yöntemi daha birçok farklı avantaj sağlıyor. Şimdi biraz onlara göz atalım. İşte size hemen affiliatemarketinge başlayalım dedirtecek 3 sebep:

1) Mesai Sınırlaması Olmadan Kazanç Sağlamak

Bir affiliate yayıncısı olduğunda sizin için bir mesai sınırlaması ve katı kurallar yoktur. Eğer çalışırsanız 7 gün 24 saat kazanç sağlayabilirsiniz. Tamamen sizin çalışmanıza bağlıdır. Üstelik yeteri kadar iyi bir web siteniz varsa çok daha rahat hiçbir şey yapmadan dahi para kazanabilirsiniz. İlgi çekici bir konuda blog yazıları yazabilirsiniz. Veya başka bir şekilde ziyaretçileri siteye çekmenin bir yolunu bulabilirsiniz. Yeter ki siteniz ziyaretçi alsın ve linklerinize tıklasın.

Oluşturduğunuz web platformunun kategorisi oldukça önemlidir. Yani aslında satacağınız ürün ile ilgili bir yazı üretirseniz daha iyi bir verim alabilirsiniz. Dolayısıyla içerik üretirken ve tanıtım için ürün alırken de bunlara dikkat etmek en mantıklıdır. Çünkü hiç alakasız bir konuda bilgi verip bambaşka bir konuda ürün satmaya başlamak çok da mantıklı değildir. Daha sonra sadece içerik üretiyor olmanız yeterlidir. Burada en büyük avantaj internet erişiminin 7 gün 24 saat kesilmemesidir. Yani 2 gün önce yazdığınız bir yazıya eklediğiniz bir linkten gelir elde edebilirsiniz. Bu sizin için büyük bir avantajdır. Çünkü dışarıdayken, meşgulken ve hatta tatildeyken dahi platformunuz üzerinde tıklanan linkler ile gelir sağlamanız mümkündür. İşinizi bir kez oturtunca çok da bir emek gerekmiyor.

2) Bilinirliği Artırmak

Affiliatemarketing sistemi ile birlikte aynı zamanda siz de web üzerinde içerik ürettiğiniz platformun da popülerliğini arttırmak mümkündür. Hâlihazırda blog yayımladığınız bir siteniz varsa sürekli olarak yayımlayacağınız içerikler ile birlikte sitenizin sıralamasını arttırmak da mümkündür. Tabi ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi önemli olan şey tanıttığınız ürünün konseptinize uygun olması gerektiğidir. Aksi takdirde çok fayda sağlanmaz fakat eğer bu ikisi uyumlu olursa tadından yenmez. Aynı zamanda ekleyeceğiniz direk linkler ile birlikte gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Dolayısıyla bu sayede dolaşımı site içinde sağlayarak gelirinizi de arttırabilirsin. Bu şekilde hedef kitleniz ile ilgili daha faydalı uygulamalar yapmış olursunuz. Hem de rahatlıkla ziyaretçilerinizi sayfa sayfa dolaştırarak sitede daha fazla vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

3) Mekândan Bağımsız Çalışmak

Affiliatemarketing ilk maddede de bahsettiğimiz gibi rahatlık ve kendi kurallarını kendi koymayı seven kişiler için birebirdir. Kendi iş programlarını kendileri oluşturabilen kimseler, nerede çalıştıklarından bağımsız olarak işlerini yürütebilirler. Düzenli olan fakat kendi düzenlerini kendi koyan kimseler buradan ciddi avantaj sağlayabilir. Eğer siz de kendinizin bu şekilde düzen kurabileceğinizi düşünüyorsanız bu iş tam da sizin için demektir. Bu durumda da geriye yalnızca affiliate dünyasına katılmak için araştırmalara başlamak ve uygun affiliate programlarını seçmek kalıyor.

Bunun için isterseniz affiliate hizmeti veren firmaları direk olarak bulup onlardan ortaklık alabilirsiniz. İsterseniz de üçüncü bir kişi olarak araya giren affiliate ağlarını kullanabilirsiniz. Öncelikle söylemekte fayda vardır ki üçüncü kişilerde doğal olarak komisyon alacağından dolayı kazancınız daha düşük olacaktır. Fakat size kolaylıkla affiliate programı bulmakta fayda sağlayabilirler. Bu sayede platforma katılmak için en uygun olan teklifleri bulabilirsiniz. Kendi içerik grubunuza uygun olan affiliate programları bu ağlar vasıtasıyla bulup rahatlıkla affiliate olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz