Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Oedaş Elektrik Dağıtım Fatura Sorgulama ve Ödeme

Oedaş Elektrik Dağıtım Fatura Sorgulama ve Ödeme

Ülkemizdeki elektrik dağıtımı 2010 yılından itibaren özelleştirilmeye başlanmış ve bu özelleştirmelerin bir kısmı Oedaş tarafından alınmıştır. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (Oedaş) Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Afyon ve Uşak kentlerine hizmet vermektedir. Şirket tarafından verilen hizmetin bedeli, tüketicilere faturalar aracılığıyla yansıtılmaktadır. Bahsedilen illerde yaşayan insanlar, devamlı hizmet almak için mutlaka faturalarını zamanında ödemelidir.

Osmangazi EDAŞ, insanların fatura ödemek için zaman kaybetmemesi için daha farklı ödeme yöntemleri geliştirmiştir. İnsanlar, bu yöntemler sayesinde banka şubelerinde sıra beklememekte ve ciddi bir zaman kazanmaktadır. Bunun için öncelikle şirketin resmi web sitesine giriş yapılması gerekiyor. Buradan ise “Bilgi Merkezi” bölümüne geçiş yapılmalıdır. Bu işlemi daha hızlı yapmak isteyenler, http://www.osmangaziedas.com.tr/borc-sorgulama adresine giriş yapabilir.

Yukarıdaki adrese girildikten sonra sistem tarafından abonelerin kimlik numaraları ve faturalarda bulunan tahakkuk fiş numarası istenmektedir. Bu numara girildikten sonra sistem üzerinde fatura sorgulama yapılabilir. Sorgu sonunda öğrenile borç, kredi ya da banka kartı kullanılarak sadece birkaç dakikada ödenebilir. Böylelikle insanlar, oturdukları yerden faturalarını ödemenin kolaylığını yaşayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz