Ana Sayfa Finans Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka

Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar, öğrenci belgeleri ile kolay şekilde kredi kartı kullanımı sunuyor. Belirli limitler dahilinde verilen öğrenci kredi kartları, okul masraflarının, özel harcamaların kolaylıkla yapılmasını sağlarken, bazı kartların özelliklerinde bulunan nakit avans formatı ile acil nakit ihtiyaçları da karışlanabiliyor.

Üniversite kaydını yaptıran her öğrenciye, bankada açtırılan hesap doğrultusunda kredi kartı verilmektedir. Eğitim kredileri kapsamında bankaların sunduğu olanaklarda da kredi kardı verilmektedir. Özel okul ödemeleri, eğitim masrafları gibi pek çok ödemenin yapılabilmesi için belirli oranlarda krediler ve düşük limitlerde öğrenci kredi kartları veriliyor.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde;

  • Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Eğitim kredisi ile 36 ay vadeli kredili mevduat hesabı açılabilen bir kredi kartı sunuluyor. Ziraat Bankası öğrenciye verilen kredi kartı başvurusu için tüm Ziraat şubelerinden işlem yapılabilir.

Kredi kartı başvuru şartlarına uygunluk dahilinde kart verilmektedir. Öğrenciler için genellikle düşük limitli olarak sunulan kredi kartı, öğrenci belgesi ile veriliyor. Diğer bir yöntem ise ek karttır. Asıl kredi kartı sahipleri olan kişiler, üniversite öğrencisi çocuklarına ek kredi kartı alabilirler. Bunun için sadece banka şubesine başvuru yapılması yeterlidir. Ana kart sahibinin belirlediği oranda kredi kartı verilir.

  • Garanti Bankası Kredi Kartı

Garanti Bankası 18 ila 25 yaş arasında olan üniversite öğrencilerine kredi kartı veriyor. Bonus Genç olarak tanımlanan kredi kartına, banka şubelerinden ya da SMS ile başvuru yapılabiliyor. Gençlere özel kampanyaların sunulduğu kredi kartında bonus puan kazanılıyor ve harcamalarda avantaj sağlanıyor.

Bonus Genç kart başvurusu için; GENC yazıp 3340’a sms göndererek, ardından gelen sms ile kredi kartı başvurusu yapılabilir. Üstelik öğrencilere verilen bu kartın, kart ücreti yoktur.

  • Türkiye İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası öğrenci kredi kartı limiti dahilinde, uygun faiz oranlarıyla sunulan bir kredi kartıdır. 18 yaş üzerinde olan öğrencilere, öğrenci belgeleri sunmaları halinde verilen kredi kartı, gençlere özel dizayn edilmiştir.

İş Bankası şubelerinden veya www.isbank.com.tr web adresinden başvuru yapılabilir. Kredi kartının özelliklerini, limit bilgilerini internet sayfasından ya da telefon bankacılığı sisteminden öğrenebilirsiniz.

  • Akbank Kredi Kartı

Akbank kredi kartı ve eğitim kredileri 26 yaş altındaki öğrencilere veriliyor. Eğitim kredileri genellikle veliler için sunulan bir opsiyon iken öğrenciye verilen kredi kartlarına, direkt olarak öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

Belirli limitlerde tanımlanan ve b-nakit avans seçenekleri içeren Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu için tüm Akbank şubelerinden ya da www.akbank.com.tr adresinden işlem yapılabilir.

  • Yapı Kredi Kart

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu öğrencilere özel kredi kartı, 18- 25 yaş arasında olan ve öğrenci belgesi bulunan kişilere veriliyor. Hem Yapı Kredi şubelerinden hem de SMS bankacılığı ile başvuru yapmak mümkündür.

Öğrenci belgesi ve T.C kimlik belgesi ile kredi kartı başvuru formunu doldurarak, hızlı ve kolay şekilde kredi kartını alabilirsiniz. Üstelik telefon bankacılığı sisteminden de bilgi almak ya da kart başvurusu yapmak için iletişimde bulunabilirsiniz.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenci için en iyi kredi kartı almak için yukarıda sunduğumuz 5 banka önerisini inceleyebilir, faiz oranların, puanlarına, kampanya ve kredi kartı özelliklerine göre başvuru yapabilirsiniz.

Öğrencilere özel ihtiyaç harcamaları veya eğitim masrafları için sunulan kredi seçenekleri de çeşitli bankalar tarafından sunulmaktadır. Kredi notunun yüksek olması durumunda, kefilsiz şekilde kredi olanağı sunuluyor. İhtiyaç kredisi türünde sunulan bu kredi için öğrencilere genellikle düşük limitli krediler verilmekte veya velilerine kredi imkanı sağlanmaktadır.

Ancak bazı bankalar kefile gerek olmadan kredi puanı düşük olmayan ve öğrenci belgesine sahip olan kişilere kredi verebilmektedir. Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Aktifbank, Burganbank, TEB gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca enpara.com platformunda da kefile veya gelir belgesine gerek olmadan kredi olanağı sunulmaktadır. Ancak bu krediler için gerekli başvuru şartlarına uygunluk gereklidir.

Kredi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gelir belgesi sunan ve düzenli geliri olan kişilere kredi verilir. Yine, bankaların uyguladığı prosedürlere göre kredi sicil puanının da yüksek olması gerekli kriterlerden biridir. Sigortalı çalışanlar ve memur olanlar için maaş bordrosunun sunulması, kredi onaylanması için genellikle ilk faktördür.

Gelir belgesine gerek olmadan kredi veren bankalar yine bankaların kullandığı ortak sistemlerden dolayı, kişilerin çalıştığı kurumları, SGK yatırımlarını görüntüleyebilmektedir. Dolayısıyla düzenli gelirinin olması neticesiyle ve her bankanın sunduğu prosedürlere göre kredi, kredi kartları başvurusu yapılabilir.

Kredi alımı ve kredi kartı başvuruları için 18 yaşının doldurulmuş olması gereklidir. Ancak ek kart başvurularında 18 yaş gerekliliği bulunmamaktadır. Kefil şartı olmadan öğrenciye kredi veren bankalar, ek olarak farklı belgeler talep etmektedir.

Kimlik belgesi, ikametgah belgesi, kişi adına düzenlenmiş abone faturası, öğrenci belgesi gibi çeşitli evraklar ile kredi başvurusu yapılabilir. Öğrencilere genellikle 10 bin TL ile 20 bin TL arası kredi verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz