Ana Sayfa Finans Papara Nedir?

Papara Nedir?

Papara, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun izniyle 2016 yılında kurulan ve internetten online ödeme yapma imkanı sunan bir online cüzdandır. Papara, kendisini “Elektronik Para Kuruluşu” olarak adlandırmaktadır. Papara, aynı zamanda MasterCard ile anlaşmalı bir sistem olup; bankaların dışında kullanıcılarına hesap kartı dağıtan ve bunlarla işlem yapmalarına müsaade eden tek online ödeme aracıdır. Papara sitesini incelediğimizde; her 7 saniyede 1 tane işlem yaptıklarını ve 2 yıl içerisinde 100 binden fazla kullanıcıya ulaştıkları bilgisine ulaştık.

Papara, kullanıcıların internet ortamında birbirlerine hızlı ve güvenilir bir şekilde para göndermelerini sağlayan bir sistemdir. Bu kapsamda günün her saatinde Papara kullanılarak hesaplar arasında para gönderim işlemi yapılabilmektedir. Papara ile istediğiniz kullanıcıya, banka hesabına, telefon numarasına, mail adresine para gönderim işlemi yapabilirsiniz.

Papara ile 7/24 Güvenilir Para Gönderin

Papara online cüzdanınız ile günün 24 saati istediğiniz kullanıcıya ödeme yapabilirsiniz. Papara size sunduğu bu hizmet için komisyon ücreti talep etmez. Ayrıca Papara’ya komisyon  ücreti ödemeiğiniz gibi üyelik ücreti de ödemenize gerek yoktur. Papara, tamamen müşterilerinin memnuniyetini ön plana alan bir vizyon benimsemiştir.

İnternetten yapılan alışverişlerde kullanılan kredi kartları ve şahsi bilgilerin “Hackerlar” tarafından çalınmasının bu kadar yaygınlaştığı dönemde Papara, müşterilerine güvenilir alışveriş yapma imkanı sağlamaktadır. Papara hesabınızda bakiye ile yaptığınız alışverişlerde hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerinizi diğer tarafa vermenize gerek yoktur. Papara sizin adınıza ödemeyi karşı tarafa geçmektedir. Ayrıca güvenlik sorunu yaşadığınız taktirde Papara tarafından gerekli önlemler alınarak para iadeniz yapılır.

Bir mail adresine para gönderebileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Papara ile artık bu mümkün, para göndereceğiniz kişinin hesap numarasını yahut telefon numarasını bilmiyorsanız mail adresini girerek Papara üzerinden para gönderebilirsiniz.

Papara’ya Kolayca Bakiye Yükleyin

Papara hesabınıza para yüklemek yahut Papara hesabınızdan banka hesabına para çekmek oldukça kolaydır. Papara hesabınıza bakiye yüklemek için; Papara sitesine ait banka numaralarına Havale yahut EFT yapabilirsiniz.

Papara hesabınıza para eklemek için; Papara’nın sitede yer alan banka hesap numaralarından, sizin mevcut banka hesabınızla aynı banka hesabına havale yapabilirsiniz. Yaptığınız havale işleminin açıklama kısmına Papara müşteri numaranızı yazmanız gereklidir. Havale işlemini gerçekleştirdikten sonra, para ekleme talebiniz Papara temsilcileri tarafından manuel olarak onaylanacaktır. Bu işlemin süresi de çoğunlukla 10-15 dakika sürse de bazen 1 saati bulabilmektedir.

Papara’ya bakiye eklemenin diğer bir yolu da EFT yöntemidir. EFT ile yolladığınız paranın açıklama kısmına yine Papara müşteri numaranızı yazmayı unutmayın. Ayrıca bir banka hesabınız yok ise; bir ATM aracılığıyla da Papara’ya para yollayabilirsiniz.

Papara İle Alışveriş Yapmak

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın bir çılgınlığa döndüğü dönemde Paypal’ın Türkiye’den çekilmesi ile beraber büyük bir dijital cüzdan eksikliği oluşmuştu. Bu boşluğu değerlendiren ve kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen Papara, müşterilerine 7/24 internet üzerinden güvenilir alışveriş yapma imkanı sağlıyor.

Papara’nın en büyük avantajlarından birisi; Türkiye’de hizmet veren online ödeme araçları arasında kendi ödeme kartı bulunan ve MasterCard ile anlaşması olan tek ödeme aracı olmasıdır. Papara’nın bu hizmeti sayesinde, Papara Card kullanan tüm kullanıcılar ister online ister reel hayatta MasterCard kabul eden mağazalardan alışveriş yapabiliyorlar.

Son dönemde insanlar arasında iyice yaygınlaşan kripto para borsaları ve freelancer çalışma sitelerinde doğrudan ödeme yönetimi olarak Papara sunulmaya başlandı. Mesela bitcoin almak istediğinizde, 10-15 dakika içinde paranızı Papara’ya yükleyebilir ardından 10-15 dakika da paranızı borsaya aktarabilirsiniz.

Papara Card Özgürleştirir

İnternetten alışveriş yapan insanların en büyük korkusu kredi kartları bilgilerinin çalınarak kendilerinden habersiz olarak kredi kartlarından para çekilmesidir. Papara bu sorunu çözerek kendi kartı olan Papara Card’ı müşterilerine sunuyor. Papara Card ile alışveriş yapan kullanıcılar, kullanacakları kadar parayı hesaplarına aktararak kullandıkları için, hesaplarından kendilerinden habersiz bir para çekilmesi gibi bir sorunla karşılaşmıyorlar.

Bu sayede Papara Card ile internetten özgürce alışveriş yapan kullanıcılar ayrıca bu kartı kullanarak reel hayatta alışveriş yapabildikleri gibi ATM’lerden de belli işlem ücretleri karşılığında para çekebilirler.

Papara Card, sahibi olmak oldukça kolaydır. Papara’ya üye olduktan sonra siteye 10 TL gibi bir ücret ödemeniz halinde adınıza basılı olarak Papara Card talep edebilirsiniz. Oldukça şık görünüme sahip olan Papara Card’ı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kullanıcı Dostu Papara

Papara sitesine girdiğinizde ilk gözüne çarpan şey; sitelerinin şık ve sade şekilde tasarlanmış olmasıdır. Papara’ya basit şekilde başvurabildiğiniz gibi; para çekme, para yatırma, para gönderme gibi birçok işlemi basitçe yapabiliyorsunuz. Sitede yer alan “SSS” kısmını incelediğinizde kullanıcıların tüm merak ettiği sorulara cevap verdiklerini göreceksiniz. Ayrıca sitedeki iletişim kısmından Papara yetkilileri ile iletişime de geçebilirsiniz.

Papara’yı genel olarak incelediğimizde tam olarak kullanıcı odaklı bir altyapı, hizmet anlayışı olduğunu kısa sürede fark ettik. Papara ile ilgili gözüme çarpan tek eksiklik müşteri temsilcisi departmanın oldukça yavaş hareket etmesiydi. Bazen sorduğumuz bir soruya bir gün cevap vermedikleri oldu. Ancak Papara’yı genel olarak değerlendirdiğimizde kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz