Ana Sayfa Genel Para Kazanmak İsteyen Ev hanımları İçin 10 Öneri

Para Kazanmak İsteyen Ev hanımları İçin 10 Öneri

İstemek elde etmenin yarısıdır derler. Kadınlar bir şeyi başarmak istediğinde hep en iyisi için savaşırlar. Çalışmayan, günün çoğunu yemek yaparak geçiren ev hanımları için gelir sağlamak adına 10 öneri sunduk..

Ev geçimine destek olmak, ek gelir elde etmek, kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu kazanç süper olurdu değil mi?

Nikah Şekeri Yapmak

  • Oldukça eğlenceli bir uğraştır. Fazla maliyet gerektirmediğinden herkes kolayca yapabilir. Sipariş usulü çalırşırsanız sipariş aldığınız zaman gerekli malzemelerin parasını önceden alarak hiç bir zorluk çekmeden işinizi yapabilirsiniz.

Sabun Yapmak

  • Son zamanlarda yaygın olan bir el yapımı. Sadece banyolarda değil oturma odanızda bile bu sabunları kullanarak hem dekor oluşturabilir hem de hoş kokusundan faydalanabilirsiniz. Evinizde az bir vakit harcayarak bu sabunlardan hediye yapabilir kolayca satabilirsiniz.

Yemek Yapmak

  • Ev hanımı için yemek yapmak hiç zor olmasa gerek. Bu hobinizi ticarete dökebilirsiniz. Öğrencilerin anneleri ile iletişim kurarak öğle yemeklerini yapabilir, güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle büyük illerde çocuğunun okulu evinden uzak ebeveynler, güvendikleri ev hanımlarına öğle yemekleri için ücret ödüyor.

Çocuk Veya Evcil Hayvan Bakımı

  • Anaç duygularınızla ihtiyacı olan ya da çalışan ebeveynlerin çocuklarına bakıcılık yapabilirsiniz. Çalışan kişilerin işteyken evcil hayvanlarına bakabilir, gezdirebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Blog Açmak

  • İlgi alanlarınıza yönelik düşüncelerinizi, faydalı bilgileri bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz önemli bir konu var. Niche sektör denilen alanlara yönelmek. Mesela yemeklerle ilgili bir blog açmak yerine kurabiyelerle ilgili bir alana yönelebilirsiniz. Bu şekilde önemli hitlere ulaştığınızda gerek Google’dan gerekse diğer sponsor reklamlarından para kazanabilirsiniz.

Ders Vermek

  • Yabancı diliniz iyi seviyedeyse evde ek ders vererek gelir elde edebilirsiniz. Sadece yabancı dil değil tabi ki misal biyoloji, Kimya, Matematik dalında ders almak isteyen çok öğrenci var. Beyninizi tazelemek size de iyi gelecektir.

Reçel Yapmak

  • Günümüzde organik ürünlere çok ilgi var. Özellikle çalışan bayanlar ev yapımı reçel yerine satın almayı tercih ediyor. Reçellerinizi internet üzerinden de satabilirsiniz.

Dikiş Dikmek / Ütü Yapmak

  • Ütü işleri çalışan bayanlar için hep ertelenir. Hemcinslerinize yardımcı olmaka ister misiniz? Sosyal ağlardan veya yakınlarınız aracılığıyla böyle bir iş yapabileceğinizi duyurabilirsiniz. Dikiş dikmek gibi yeteneğiniz de varsa bunun için pazarlarda tezgah bile açabilirsiniz.

Kurabiye Yapmak

  • Yaptığınız o muhteşem kurabiyerlerin kokusunu duyar gibiyiz. Sadece yaptığınız kurabiyeleri satarak gerçekten iyi bir gelir elde eden bir çok girişimci ev hanımı bulunmakta. Bunu yapmak için herhangi bir dükkana veya iş gücüne ihtiyacınız yok. Özel günlerde, toplantılarda, partilerde ve etkinliklerde kurabiyeleri satarak para kazanabilirsiniz.

Organizasyon Yapmak

  • Etkinlik düzenleneceği zaman herkes size mi bakıyor? Parti, nişan, doğum günü gibi etkinlikler için organizatör kimliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Sosyal meyda işinize çok yarayacak, daha önce yaptığınız organizasyonlara yönelik fotoğrafları paylaşarak müşteri bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz