Ana Sayfa Genel PTT APS Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

PTT APS Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

PTT APS sorgusu internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Türkiye’de sayısız kargo ve posta şirketi bulunur. Bu kargo ve posta şirketleri sayesinde de uzak mesafelerde gönderilmesi gereken kargolar adreslerine kısa sürede iletilmektedir. Koliler ya da eşyalar şehir dışına ya da şehir içinde sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bu kargo şirketlerinden biri de PTT APS olmaktadır. APS hizmeti sayesinde kargolar en hızlı şekilde gidecekleri adrese ulaştırılır. Belge ve eşyaların da gönderilebildiği bu hizmet sayesinde PTT APS sorgusu da yapılabilmektedir.

PTT APS Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT APS sorgulamak için internet hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. PTT 1840 senesinden beri hizmet veren ve Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın kısaltılmışı olan bir hizmettir. Birçok alanda hizmet veren PTT’nin en yeni hizmetlerinden biri de APS olmaktadır. APS, Acele Posta Servisi’nin kısaltılmış hali olarak en hızlı kargo servislerinden biridir. PTT hizmeti olan APS kargo kapsamında eşya ya da belgelerin bir yerden farklı bir yere kısa sürede ulaştırılmasını sağlar. APS yani Acil Posta Servisi ile göndermek istediğiniz eşyalar, dosyalar, belgeler, koliler en kısa sürede yurt içi kapsamında gönderilmektedir. Ancak bu servisten yararlanmak için kargoların belirli bir ağırlıkta ve hacimde olması gerekmektedir. Belirlenen ağırlık ve hacim aşılmadığı sürede PTT ile Acil Posta Servisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

PTT APS Sorgusu Nasıl Yapılır?

PTT APS sorgulama online üzerinden yapılabilmektedir. PTT APS sorgulama sistemlerinin başında hangi postaların bu sistem ile gönderilebileceğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle yurt içine yapacağınız gönderimlerde en az 3 kilograma kadar bu hizmetten faydalanarak kargo yollayabilirsiniz. Bu kargoları APG sistemleri göndermeniz mümkündür. Çeşitli durumlarda hızlı kargo ve hızlı posta servislerinden yararlanmak mümkündür. Bu gibi durumlarda PTT tarafından hizmete sunulan Acele Posta Servisi ile en kısa sürede kargo göndermek ya da kargo almak mümkün olmaktadır. Bu hizmet sayesinde posta ve kargolar oldukça kısa sürede adreslerine ulaşacaktır. Ancak ücret kısmı diğer posta hizmetlerinden farklıdır. APS ile kargo gönderdikten sonra PTT’nin resmi sitesi ile APS sorgusu yapmak mümkün.

PTT APS Ne Kadar Sürede Adrese Ulaşır?

PTT APS kargo sisteminde kargolar en kısa sürede adrese ulaşmaktadır. PTT’nin resmi internet sitesine girdikten sonra sizden istenen kargo bilgilerini ve verilen kargo numarasını girdikten sonra APS yani Acil Posta Servisi hizmeti ile gönderdiğiniz ya da size gelecek olan kargoların nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. APS gönderi teslim süresini oldukça kolay şekilde sorgulamanız mümkün. APS gönderi sorgulamak için yalnızca yurt içine değil, yurt dışına da posta göndermeniz mümkün. Postaların tahmini varış sürelerine PTT’nin kendi adresi üzerinden de kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

PTT APS Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

PTT APS sorgulama işlemleri yapmak için PTT’nin kendi hizmetlerinden biri olan APS yani acil posta servisi otomasyon sistemleri üzerinden postanın nerede olduğuna, ne zaman teslim edileceğine, teslim edilip edilmediğine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Online sorgulama sistemleri sayesinde oldukça kısa sürede PTT tarafından Acil Posta Servisi ile göndermiş olduğunuz ya da size ulaşmasını beklediğiniz kargolarınızın nerede olduğuna, ne zaman teslim edileceğine, adrese ulaşıp ulaşmadığına bakabilmeniz mümkün olmaktadır. PTT’nin resmi internet sitesinden tüm bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Resmi sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan barkod numarası ile beraber ekranda görülen güvenlik kodunun doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesinin ardından saniyeler içinde kargo durumunu öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz