Ana Sayfa Pratik Bilgiler QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’ın Bireysel Cep Şubesi’nden “Cep Telefonuna Para Transferi” ile kullanıcılar diledikleri alıcıya diledikleri zaman hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapabilmektedirler. Üstelik alıcının QNB Finansbank müşterisi olmasına veya QNB Finansbank’a ait herhangi bir hesap veya banka kartına sahip olmasına gerek kalmadan! Göndericiler para gönderecekleri alıcıların hesap numarasını veya IBAN bilgilerini gerek duymadan 7 gün 24 saat bu hizmeti herhangi bir prosedür veya şubeye gitme zorunluluğu olmadan gerçekleştirebilmeleri QNB Finansbank müşterileri arasında bu yöntemi oldukça popüler hale getirmiştir.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank müşterisi olan göndericilerin öncelikle Cep Şubesi’ne giriş yapmaları gerekmektedir. Bu aşamadan sonra izlemesi gereken adımlar:

  • Para Transferleri ⇒ Cep Telefonuna adımları sırasıyla seçilmelidir,
  • Gelen ekrana alıcının cep telefon numarası girilmelidir,
  • Açılan bölüme gönderilecek olan tam tutar girildikten sonra cebe havale işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Gönderim tamamlandıktan sonra QNB Finansbank alıcıya içerisinde referans kodu bulunan bir ücretsiz kısa mesaj (SMS) gönderir.

Bu transfer işlemi her bir işlem başına 2 TL olarak ücretlendirilmektedir.

QNB Finansbank Cebe Havale İşleminin Diğer Özellikleri:

  • Akıllı rehber sayesinde, göndericiler alıcıların bilgilerini kaydedebilir ve sonraki işlemlerinde aynı alıcının bilgilerine hızlı ve kolay erişim sağlayabilir.
  • Gönderici para transferini Cep Şubesi üzerinden yapacak ise, IOS ve Android uygulamalarından birini kullanmak zorundadır. Alıcı için ise herhangi bir koşul veya kısıtlama bulunmamaktadır.
  • Gönderici para transferi işlemini sadece Türkiye operatörlerine ait cep telefonu numaralarına gerçekleştirebilir. Yabancı operatörlere ait cep telefonu numaralarına Cebe Havale işlemi gerçekleştiremez.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Alıcı, adına gönderilmiş olan transfer tutarını herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden çekebilmektedir. Alıcıya QNB Finansbank tarafından gönderilmiş olan bilgilendirme SMS’sinde gönderilmiş olan rakam güvenlik sebebiyle belirtilmediğinden, gönderici tarafından ayrıca bilgilendirilmiş olması gerekmektedir.

Cebe Havale miktarının alıcı tarafından çekilmesi için izlenmesi gereken adımlar:

  • ATM ana ekranında bulunan “Kartsız İşlem Menüsü”ne giriş yapılmalıdır,
  • Alıcı kendi TC Kimlik numarasını, kendi cep telefonu numarasını, göndericinin cep telefonu numarasını, gönderilmiş olan tam rakamı ve kendisine gönderilmiş olan SMS’de yer alan referans numarasını tuşlayarak parasını çekebilmektedir.

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Para Ne Olur?

Alıcı, kendisine gönderilmiş olan parayı 24 saat içerisinde çekmezse veya ATM’den para çekimi esnasında bilgileri 3 kez üst üste hatalı girerse, havale tutarı ve işleme ait ücret otomatik olarak göndericinin hesabına geri iade yapılır.

Alıcı söz konusu tutarın tümünü tek seferde çekmek durumundadır. Kısmi çekim işlemi yapılamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz